Koniec występu Kacpra Żuka w Quimper. Holender nie dał się przełamać

Kacper Żuk na II rundzie zakończył występ w halowym turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Quimper. W czwartek polski tenisista przegrał w dwóch setach z Holendrem Timem van Rijthovenem.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk Materiały prasowe / Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Kacper Żuk
W pierwszej fazie Kacper Żuk (ATP 171) poradził sobie z byłym szóstym tenisistą świata Gillesem Simonem. W czwartek na jego drodze stanął Tim van Rijthoven (ATP 258), który do głównej drabinki dostał się poprzez eliminacje.

Spotkanie trwało 77 minut. Holender posłał 13 asów i ani razu nie stracił serwisu. W pierwszym secie tenisista z Nowego Dworu Mazowieckiego przegrał podanie przy stanie po 5.

Z kolei w drugiej odsłonie Van Rijthoven nie musiał nawet bronić break pointów. Zdobył kluczowe przełamanie w siódmym gemie, a potem zakończył spotkanie wynikiem 7:5, 6:4 przy trzeciej piłce meczowej.

Holender awansował do ćwierćfinału, w którym jego przeciwnikiem będzie w piątek Kanadyjczyk Vasek Pospisil (ATP 138). Żuk zakończył występ na II rundzie i wywalczył siedem punktów do światowej klasyfikacji.

Open Quimper Bretagne Occidentale, Quimper (Francja)