Wyczekiwana chwila Fernando Verdasco. Dusan Lajović obronił meczbole

W I rundzie turnieju ATP 250 w Buenos Aires Fernando Verdasco w trzech setach pokonał Hugo Delliena i odniósł pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od maja ubiegłego roku. Z kolei Dusan Lajović obronił trzy meczbole i wygrał z Benoitem Paire'em.

Marcin Motyka
Fernando Verdasco Getty Images / Mike Owen / Na zdjęciu: Fernando Verdasco
Mimo 38 lat, poważnych problemów zdrowotnych i spadku na 201. miejsce w światowym rankingu, Fernando Verdasco ciągle wierzy, że może z powodzeniem rywalizować na poziomie głównego cyklu. I we wtorek to udowodnił. W spotkaniu I rundy turnieju ATP w Buenos Aires po ponad dwugodzinnej walce hiszpański weteran pokonał 6:4, 3:6, 6:1 kwalifikanta Hugo Delliena.

Dla Verdasco była to wyczekiwana chwila. Odniósł pierwsze zwycięstwo w imprezie rangi ATP Tour od maja zeszłego roku, gdy w Belgradzie pokonał Adriana Mannarino. O kolejną wygraną powalczy z Albertem Ramosem, mistrzem zeszłotygodniowych zawodów w Cordobie, bądź z Thiago Monteiro.

Dusan Lajović wykazał się we wtorek ogromną determinacją. Rozstawiony z numerem piątym Serb w decydującym secie spotkania z Benoitem Paire'em trzykrotnie przegrywał ze stratą przełamania, jednak obronił trzy meczbole i ostatecznie pokonał Francuza 4:6, 6:4, 7:6(3).

Lajović w II rundzie zagra z Federico Corią. W ostatnim wtorkowym meczu Argentyńczyk po trzysetowej potyczce okazał się lepszy od doświadczonego 36-letniego Pablo Cuevasa, dla którego był to pierwszy w tym sezonie występ w głównym cyklu.

W serbskim meczu oznaczony "ósemką" Laslo Djere przegrał 4:6, 6:1, 1:6 z młodszym rodakiem, Miomirem Kecmanoviciem. 22-latek z Belgradu w 1/8 finału zagra z Francisco Cerundolo, kwalifikantem, który w pojedynku dwóch Argentyńczyków ograł Facundo Bagnisa.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)