Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala. Jest już godzina meczu

Hubert Hurkacz powalczy w środę o ćwierćfinał halowego turnieju ATP 500 na kortach twardych w Rotterdamie. Polski tenisista poznał we wtorek kolejnego rywala w holenderskiej imprezie.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Materiały prasowe / ATP / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W poniedziałek Hubert Hurkacz zainaugurował zmagania w zawodach ABN AMRO World Tennis Tournament. Aktualny 11. tenisista świata pokonał utytułowanego Francuza Jo-Wilfrieda Tsongę 6:4, 7:6(7). Dzięki temu nasz reprezentant po raz drugi wystąpi w 1/8 finału tej imprezy.

Przeciwnika dla Polaka wyłonił wtorkowy pojedynek w Rotterdamie. Po dwóch godzinach i 40 minutach Lorenzo Musetti pokonał Mikaela Ymera 6:3, 6:7(4), 6:3. Zdolny Włoch mógł wygrać wcześniej, ale w drugim secie Szwed obronił w 10. gemie dwie piłki meczowe przy własnym podaniu.

19-letni Musetti zajmuje obecnie 63. pozycję w rankingu ATP. Zaledwie kilka dni temu przegrał w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Pune z Kamilem Majchrzakiem. W ubiegłym sezonie pochodzący z Wrocławia tenisista dwukrotnie grał z Włochem w tourze. Najpierw skreczował w I rundzie w Rzymie, ale potem okazał się lepszy w I rundzie Wimbledonu 2021.

Organizatorzy podali już godzinę, o której zmierzą się w środę Hurkacz i Musetti. Panowie wyjdą na kort centralny po godz. 13:30. Zanim to jednak nastąpi, odbędą się dwa pojedynki. Począwszy od godz. 11:00 zagrają kolejno Filip Krajinović i Marton Fucsovics oraz Jegor Gerasimow i Felix Auger-Aliassime.

Transmisję z meczu Hurkacza z Musettim przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Relacja tekstowa na żywo na portalu WP SportoweFakty.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)