Kapryśna aura w Buenos Aires. Casper Ruud czuł się jak w ojczyźnie, hit nocy przerwany

Casper Ruud pokonał Federico Corię i awansował do półfinału turnieju ATP 250 w Buenos Aires, a po meczu wyjawił, że nie czuł się jak w słonecznej Argentynie, lecz mroźnej Norwegii. Aura przerwa spotkanie Diego Schwartzmana z Francisco Cerundolo.

Marcin Motyka
Casper Ruud PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Casper Ruud
Casper Ruud wygrał siódmy mecz z rzędu w Buenos Aires. Norweg, mistrz Argentina Open sprzed dwóch lat (w zeszłym sezonie nie zagrał w tej imprezie), w piątkowym ćwierćfinale ograł 6:3, 6:4 Federico Corię, zapisując na swoim koncie dwa asy i dwa przełamania.

- Pogoda nie była typowa dla Buenos Aires, ale raczej dla Norwegii. W takie dni nie jest łatwo znaleźć idealny sposób gry, więc musisz rywalizować punkt po punkcie. Myślę, że udało mi się to dobrze zrobić i jestem szczęśliwy z powodu awansu do półfinału - mówił tenisista z Oslo, cytowany przez atptour.com.

W 1/2 finału najwyżej rozstawiony Ruud stanie naprzeciw Federico Delbonisa. Argentyńczyk, turniejowa "szóstka", wygrał 6:4, 6:4 z oznaczonym numerem czwartym Fabio Fogninim.

Kapryśna aura, o której wspomniał Ruud, przyczyniła się do przerwania hitu 1/4 finału - meczu broniącego tytułu i rozstawionego z numerem drugim Diego Schwartzmana z zeszłorocznym finalistą, Francisco Cerundolo, kwalifikantem. Tenisiści opuścili kort przy stanie 1:1 w trzecim secie i wznowią rywalizację w sobotę.

Zwycięzca tego argentyńskiego meczu w półfinale zmierzy się z Lorenzo Sonego. Oznaczony numerem trzecim Włoch pokonał 6:3, 7:6(4) Fernando Verdasco, dla którego był to pierwszy występ w ćwierćfinale imprezy głównego cyklu od maja ubiegłego roku.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 602,2 tys. dolarów
piątek, 11 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Casper Ruud (Norwegia, 1) - Federico Coria (Argentyna) 6:3, 6:4
Lorenzo Sonego (Włochy, 3) - Fernando Verdasco (Hiszpania, PR) 6:4, 7:6(4)
Federico Delbonis (Argentyna, 6) - Fabio Fognini (Włochy, 4) 6:4, 6:4
Francisco Cerundolo (Argentyna, Q) - Diego Schwartzman (Argentyna, 2) 6:3, 2:6, 1:1* dokończenie w sobotę

Andriej Rublow wygrał powtórkę zeszłorocznego finału. Ofensywa Felixa Augera-Aliassime'a