Wielkie mistrzynie ruszyły do boju w Dubaju. Dobre otwarcie Czeszek

Dwie wielkoszlemowe mistrzynie z Czech, Barbora Krejcikova i Petra Kvitova, dobrze rozpoczęły turniej WTA 500 w Dubaju. Pierwszy mecz ma za sobą Rumunka Simona Halep.

Barbora Krejcikova PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
W Dubaju zabraknie Anett Kontaveit i Marii Sakkari, które w niedzielę stoczyły zażarty bój w finale w Petersburgu. Obie wycofały się z imprezy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W ich miejsce weszły szczęśliwe przegrane z kwalifikacji, Szwajcarka Jil Teichmann i Australijka Ajla Tomljanović.

Nawet bez Estonki i Greczynki obsada turnieju w Dubaju jest bardzo mocna. We wtorek do kolejnej rundy pewnie awansowała Iga Świątek. Zagrały też trzy inne wielkoszlemowe mistrzynie, w tym dwie z Czech. Petra Kvitova (WTA 25) w 52 minuty rozbiła 6:2, 6:0 Camilę Giorgi (WTA 29). Dwukrotna triumfatorka Wimbledonu obroniła cztery break pointy i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu szans. W II rundzie zmierzy się z Aryną Sabalenką lub Martą Kostiuk.

Barbora Krejcikova (WTA 3) wygrała 6:4, 7:6(0) z Caroline Garcią (WTA 70). W trwającym 98 minut spotkaniu mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 zgarnęła 30 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała wszystkie trzy break pointy. Kolejną rywalką Czeszki będzie Irina-Camelia Begu lub Dajana Jastremska.

Simona Halep (WTA 23) pokonała 6:2, 6:4 Alison Riske (WTA 53). W ciągu 71 minut mistrzyni Rolanda Garrosa 2018 zaserwowała sześć asów i zdobyła 31 z 39 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy i spożytkowała trzy z 11 szans na przełamanie. O ćwierćfinał Rumunka zagra z Paulą Badosą lub Eleną-Gabrielą Ruse. Halep jest mistrzynią turnieju w Dubaju z 2015 i 2020 roku.

Jessica Pegula (WTA 14) wygrała 6:4, 6:4 z Cori Gauff (WTA 20). W trwającym 90 minut meczu miało miejsce 10 przełamań, z czego sześć dla wyżej notowanej z Amerykanek. Gauff popełniła 10 podwójnych błędów.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 703,5 tys. dolarów
poniedziałek, 14 lutego

I runda gry pojedynczej:

Barbora Krejcikova (Czechy, 2) - Caroline Garcia (Francja, WC) 6:4, 7:6(0)
Petra Kvitova (Czechy) - Camila Giorgi (Włochy) 6:2, 6:0
Simona Halep (Rumunia) - Alison Riske (USA) 6:2, 6:4
Jessica Pegula (USA) - Cori Gauff (USA) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Petra Kvitova awansuje do ćwierćfinału turnieju w Dubaju?