Łotyszka i Estonka robią furorę! Garbine Muguruza i Ons Jabeur były bez szans

Jelena Ostapenko i Anett Kontaveit kontynuują zwycięskie serie. W czwartek w Dosze (WTA 1000) tenisistka z Łotwy i Estonka odniosły pewne zwycięstwa, a ich rywalkami były Garbine Muguruza i Ons Jabeur.

Jelena Ostapenko Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Jelena Ostapenko (WTA 13) w ostatnich tygodniach osiągnęła imponującą dyspozycję. Po triumfie w Dubaju robi furorę w Dosze. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 na swoim rozkładzie ma dwie inne triumfatorki paryskie imprezy. W III rundzie oddała pięć gemów Czeszce Barborze Krejcikovej. W ćwierćfinale Łotyszka rozbiła 6:2, 6:2 Garbine Muguruzę (WTA 9).

W ciągu 96 minut Ostapenko dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 10 break pointów. Posłała 39 kończących uderzeń przy 21 niewymuszonych błędach. Muguruzie naliczono pięć piłek wygranych bezpośrednio i 10 pomyłek. Łotyszka poprawiła na 2-3 bilans meczów z Hiszpanką.

Ostapenko jest niepokonana od dziewięciu meczów. W Dosze notuje szósty występ. Najlepiej spisała się w debiucie w 2016 roku, gdy doszła do finału. W turnieju tym triumfowała za to w deblu, w 2018 wspólnie z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski. Łotyszka pozostaje w grze o szósty singlowy tytuł w głównym cyklu. Największy triumf odniosła w Rolandzie Garrosie 2017.

Zwycięską passę kontynuuje również Anett Kontaveit (WTA 7), która dwa tygodnie temu triumfowała w Petersburgu. W czwartek wygrała 6:4, 6:1 z Ons Jabeur (WTA 10) i jest niepokonana od ośmiu meczów. W trwającym 71 minut spotkaniu Estonka zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i wykorzystała trzy z ośmiu szans na przełamanie.

W piątek wspaniała seria jednej z tenisistek dobiegnie końca. Ostapenko ostatniej porażki doznała właśnie z Kontaveit. Miało to miejsce w półfinale w Petersburgu. Bilans ich wszystkich meczów to 3-1 dla Estonki.