Małe problemy mistrzyni US Open. Daria Saville poszła za ciosem

Sloane Stephens nie uniknęła małych problemów, ale nie oddała seta Francuzce Chloe Paquet w turnieju WTA 250 w Guadalajarze. W kolejnej rundzie jest Australijka Daria Saville.

Sloane Stephens PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Na starcie turnieju w Guadalajarze pojawiły się dwie wielkoszlemowe mistrzynie. Były nimi Emma Raducanu i Sloane Stephens (WTA 57), które triumfowały w US Open, odpowiednio w 2021 i 2017 roku. Brytyjka w I rundzie nie wytrzymała morderczego maratonu i skreczowała. Amerykanka ma za sobą dwa wygrane mecze. W walce o ćwierćfinał pokonała 7:5, 6:4 Chloe Paquet (WTA 118).

W pierwszym secie Stephens wróciła ze stanu 1:3. Uzyskała przełamanie na 5:4, by następnie oddać podanie. Końcówka należała do niej. W 11. i 12. gemie zdobyła osiem z dziewięciu punktów. W drugiej partii Amerykanka odskoczyła na 3:0. Paquet wywalczyła dwa gemy z rzędu, ale Stephens do końca utrzymała przewagę jednego przełamania.

W trwającym godzinę i 51 minut meczu Stephens trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z 11 break pointów. Amerykanka osiągnęła pierwszy ćwierćfinał od maja ubiegłego roku. Doszła wówczas do półfinału w Parmie.

Kolejną rywalką Stephens będzie Daria Saville (WTA 610), która pokonała 6:1, 6:3 Caroline Dolehide (WTA 180). W ciągu 67 minut Australijka odparła trzy z czterech break pointów, a sama na przełamanie zamieniła pięć z sześciu okazji. Popełniła pięć podwójnych błędów, a Amerykanka zrobiła ich osiem. Saville, była 20. singlistka globu, wraca po problemach zdrowotnych.

Camila Osorio (WTA 45) zwyciężyła 1:6, 6:3, 6:3 Hailey Baptiste (WTA 131) po dwóch godzinach i czterech minutach. Kolumbijka została przełamana trzy razy, a sama wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Zdobyła o dwa punkty więcej od Amerykanki (88-86). W ćwierćfinale Osorio czeka starcie z Rosjanką Anną Kalinską.

Abierto Akron Zapopan, Guadalajara (Meksyk)