Rumunka nie zawodzi w Lyonie. Trudna przeprawa Szwajcarki

Rozstawiona z numerem drugim Rumunka Sorana Cirstea rozprawiła się z kolejną rywalką w turnieju WTA 250 w Lyonie. Trudne otwarcie ma za sobą szwajcarska tenisistka Viktorija Golubić.

Sorana Cirstea PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Sorana Cirstea
W środę w Lyonie wyłonione zostały pierwsze ćwierćfinalistki. Jedną z nich została Sorana Cirstea (WTA 30), która pokonała 6:3, 7:5 Stefanie Vögele (WTA 144). W trwającym 93 minuty meczu Rumunka trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Anna Bondar (WTA 79). Węgierka wygrała 6:3 pierwszy set z Katie Boulter (WTA 136) i Brytyjka skreczowała z powodu kontuzji.

W ćwierćfinale jest też Alison van Uytvanck (WTA 55), która pokonała 6:2, 6:4 Warwarę Graczewą (WTA 71). W drugim secie Belgijka od 4:1 straciła trzy gemy, ale dwa kolejne padły jej łupem. W ciągu 82 minut zaserwowała pięć asów i zaliczyła sześć przełamań. O półfinał van Uytvanck zmierzy się z Francuzką Caroline Garcią lub Włoszką Martiną Trevisan.

Odbyły się też ostatnie mecze I rundy. Viktorija Golubić (WTA 35) zwyciężyła 1:6, 6:4, 6:4 Mai Hontamę (WTA 130) po dwóch godzinach i 10 minutach. Obie tenisistki miały po 12 break pointów i uzyskały po sześć przełamań. Japonka zdobyła o dziewięć punktów więcej (88-79). W trzecim secie z 1:4 wyrównała na 4:4, ale w końcówce Szwajcarka skruszyła jej opór.

Witalia Diaczenko (WTA 118) wygrała 6:3, 2:6, 6:4 z Anną-Leną Friedsam (WTA 125). Obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania. Tenisistka z Soczi zgarnęła o pięć punktów więcej od Niemki (89-84). W II rundzie czeka ją starcie z Golubić.

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)