Amerykanie górą na głównej arenie. Włosi i Serbowie także się pokazali

Mackenzie McDonald i Jenson Brooksby bez straty seta wygrali rozegrane na głównej arenie czwartkowe mecze I rundy turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Z dobrej strony pokazali się też reprezentanci Włoch i Serbii.

Marcin Motyka
Jenson Brooksby Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Jenson Brooksby
Tegoroczna edycja turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells rozpoczęła się po myśli gospodarzy. W meczu otwarcia na korcie centralnym po prawie dwuipółgodzinnej i pełnej emocji oraz zwrotów akcji rywalizacji Mackenzie McDonald pokonał 7:6(11), 7:5 Martona Fucsovicsa, w pierwszej partii broniąc pięciu setboli, a w drugiej odrabiając stratę 3:5.

McDonald, który w czwartek zapisał na swoim koncie trzy asy, dwa przełamania i 15 zagrań kończących, w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 19. Carlosem Alcarazem.

Radość miejscowym kibicom sprawił również Jenson Brooksby. 21-latek, nadzieja amerykańskiego tenisa, w niespełna półtorej godziny oddał tylko pięć gemów Roberto Carballesowi. Kolejnym przeciwnikiem tenisisty z Sacramento będzie Karen Chaczanow, turniejowa "25".

Z dobrej strony pokazali się też Włosi. Weteran, 34-letni Fabio Fognini, wygrał 3:6, 6:3, 6:3 z Pablo Andujarem i w II rundzie zagra z zeszłorocznym finalistą, Nikołozem Basilaszwilim. Z kolei młody talent, 20-letni Lorenzo Musetti, bez straty seta ograł Marcosa Girona i o awans do 1/16 finału powalczy z oznaczonym numerem 17. Reillym Opelką.

Pierwszy dzień turnieju był też udany dla Serbów. W meczu dwóch reprezentantów tego kraju Filip Krajinović okazał się lepszy od Dusana Lajovicia i w nagrodę zmierzy się z rozstawionym z numerem 26. Gaelem Monfilsem. Za to Laslo Djere sprawił niespodziankę i wyeliminował Soonwoo Kwona, a jego następnym rywalem będzie Jannik Sinner, turniejowa "10".

Do 1/32 finału awansował także Benjamin Bonzi. Francuz pokonał 6:3, 7:5 swojego rodaka, Arthura Rinderknecha. W kolejnej rundzie stanie naprzeciw oznaczonego numerem 21. Lorenzo Sonego.