Iga Świątek: Chciała mnie oszukać

- Czułam, że chce wykorzystać swoje doświadczenie i trochę mnie oszukać - przyznała Iga Świątek po wygranym meczu z Andżeliką Kerber podczas WTA Indian Wells.

Krzysztof Kaczmarczyk
Iga Świątek Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek
Pojedynek, którego stawką był awans do ćwierćfinału turnieju WTA Indian Wells nie rozpoczął się po myśli Igi Świątek, która przegrała pierwszego seta. Potem jednak Andżelika Kerber była już bez szans - Polka wygrała 4:6, 6:2, 6:3.

- Jestem z siebie bardzo dumna, że ​​wygrałam z tak sprytnym graczem - przyznała Świątek, cytowana przez firstsportz.com.

20-latka przyznała, że Niemka grała inaczej niż zwykle. - Grała inaczej niż na treningach ze mną. Nie było tego, czego się spodziewałam. Chciała mnie rozproszyć, żebym nie była pewna, co się dzieje - dodała.

Świątek bardzo ceni sobie Kerber. Nie bez powodu nazywa ją "sprytną zawodniczką". Dodała też, że niewiele zawodniczek tak potrafi.

- Czułam, że chce wykorzystać swoje doświadczenie i trochę mnie oszukać. Lubię to, bo to dla mnie nowe doświadczenie - stwierdziła.

W ćwierćfinale rywalką Świątek będzie Amerykanka Madison Keys, która w dwóch setach rozprawiła się z Harriet Dart (6:1, 6:4). Spotkanie odbędzie się w nocy ze środy na czwartek, początek o godz. 2:00. W przypadku zwycięstwa Polka może wskoczyć nawet na 2. miejsce w rankingu WTA.