Szczyt coraz bliżej. Iga Świątek idzie po życiowy wynik

Iga Świątek jest już w ćwierćfinale Indian Wells. Kolejna wygrana w tym turnieju może oznaczać dla polskiej tenisistki awans na drugie miejsce światowego rankingu WTA.

Krzysztof Kaczmarczyk
Iga Świątek Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek z awansu do ćwierćfinału mogła cieszyć się w poniedziałek po tym, jak ograła w trzech setach Andżelikę Kerber 4:6, 6:2, 6:3.

20-latka już po raz trzeci podczas WTA Indian Wells potrafiła się podnieść i odwrócić losy meczu po tym, jak przegrała pierwszego seta.

"Iga Świątek potrzebuje jednego zwycięstwa w Indian Wells, by wyprzedzić Barborę Krejcikovą i awansować na drugie miejsce w rankingu WTA" - zauważył Dawid Żbik, komentator tenisa w Eurosporcie. Tak wysoko Polka jeszcze nie była nigdy.

Ćwierćfinałową rywalką Świątek będzie Amerykanka Madison Keys, która w dwóch setach rozprawiła się z Harriet Dart (6:1, 6:4). Spotkanie odbędzie się w nocy ze środy na czwartek, początek o godz. 2:00.

Żbik dodał też, że są jeszcze inne scenariusze. "Badosa i Sakkari mogą jeszcze wyprzedzić Igę, gdyby ta odpadła przed finałem (Badosa) lub nie wygrała turnieju (Sakkari)" - dodał w mediach społecznościowych.

Czy Iga Świątek zdoła pokonać Madison Keys?