Tym zagraniem Świątek pozbawiła złudzeń rywalkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Iga Świątek w akcji
Twitter / / Iga Świątek w akcji

W kapitalnym stylu Iga Świątek przypieczętowała swój triumf nad Andżelikę Kerber i zarazem awans do ćwierćfinału Indian Wells.

Iga Świątek ponownie rozpoczęła spotkanie od przegranego seta, ale kolejny raz zdołała się podnieść i odmienić losy pojedynku.

Drugi i trzeci set był koncertowy w wykonaniu polskiej tenisistki, która finalnie mogła cieszyć się z wygranej 4:6, 6:2, 6:3 nad Andżeliką Kerber.

20-latk spotkanie zakończyła mocnym akcentem. Decydujący punkt zdobyła po kapitalnym serwie, którego rywalka nie zdołała odebrać. Wielki triumf Świątek stał się faktem.

Dzięki tej wygranej nasza tenisistka przybliżyła się do awansu na 2. miejsce w światowym rankingu WTA. Stanie się tak, jeżeli Świątek zagra w półfinale Indian Wells.

Ćwierćfinałową rywalką Świątek będzie Amerykanka Madison Keys, która w dwóch setach rozprawiła się z Harriet Dart (6:1, 6:4). Spotkanie zaplanowane w nocy ze środy na czwartek (godz. 2:00).

Czy Iga Świątego dojdzie do finału Indian Wells?