Fanka Świątek skradła show. Tenisistka jej podziękowała

Iga Świątek wygrywa mecz za meczem podczas turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Nie tylko polska tenisistka robi furorę. Może także liczyć na wsparcie fanki, która szaleje na trybunach.

Łukasz Witczyk
Iga Świątek i jej fanka PAP/EPA / JOHN G MABANGLO / Iga Świątek i jej fanka
Polska tenisistka wygrała w trzech setach z Andżeliką Kerber i awansowała do kolejnej rundy prestiżowego turnieju WTA Indian Wells. Choć Iga Świątek znów przegrała pierwszego seta, to w dwóch kolejnych nie dała rywalce szans i mogła cieszyć się z wygranej.

Świątek dała sporo radości nie tylko sobie, ale też jednej z fanek, która wspierała ją w Indian Wells. Na oficjalnym koncie WTA na Twitterze pojawiło się nagranie, na którym widać, jak fanka z polską flagą tańczy po wygranej Świątek.

Dostrzegła to także sama Świątek, która opublikowała na InstaStories podziękowania dla kibicki. "Dziękuję za doping" - napisała trzecia zawodniczka światowego rankingu WTA.

Dzięki tej wygranej nasza tenisistka przybliżyła się do awansu na 2. miejsce w światowym rankingu. Stanie się tak, jeżeli Świątek zagra w półfinale Indian Wells.

Ćwierćfinałową rywalką Świątek będzie Amerykanka Madison Keys, która w dwóch setach rozprawiła się z Harriet Dart (6:1, 6:4). Spotkanie zaplanowano w nocy ze środy na czwartek (godz. 2:00).