Groźny upadek Igi Świątek

Iga Świątek w świetnym stylu rozprawiła się z Rumunką Simoną Halep w półfinale WTA Indian Wells, ale w trakcie meczu doszło do groźnej sytuacji z udziałem Polki. Nasza tenisistka upadła na kort.

Karol Wasiek
Iga Świątek podczas meczu z Simoną Halep Twitter / WTA / Na zdjęciu: Iga Świątek podczas meczu z Simoną Halep
Iga Świątek nie zwalnia tempa. Po świetnym meczu pokonała Simonę Halep i awansowała do finału turnieju WTA Indian Wells. Polka zwyciężyła po emocjonującej batalii 7:6(6), 6:4.

Raszynianka obroniła dwie piłki setowe w pierwszym secie, a w drugim wróciła z 2:4. Wyrównała na 2:2 bilans spotkań z Rumunką, która wygrała ten turniej w 2015 roku.

Świątek była niezwykle zdeterminowana, walczyła o każdą piłkę w tym meczu. Podczas jednej z akcji (na początku II seta) doszło do groźnej sytuacji z udziałem Polki.

Nasza tenisistka odbiła piłkę, ale nie była w stanie się już zatrzymać i z dużym impetem wpadła w siatkę. Polka groźnie upadła na kort. Na szczęście po chwili podniosła się i pokazała gestem, że nic się jej nie stało. Była w stanie kontynuować grę.

Nagranie z upadkiem Świątek zostało opublikowane na koncie BNP Paribas Open na Twitterze. "Poświęciła swoje ciało, jest z nią wszystko w porządku" - napisano.

Przypomnijmy, że w niedzielnym finale (początek o godz. 21:00 czasu polskiego) Świątek zmierzy się z Greczynką Marią Sakkari. Bilans ich meczów to 3-1 dla Greczynki, ale w obecnym sezonie Polka była górą w półfinale w Dosze.

Iga Świątek wskazała wzór do naśladowania w kobiecym tourze. "Dlatego jest najlepsza"

Czy Iga Świątek wygra turniej Indian Wells?