Ten mecz nie trwał nawet 20 minut. Szybkie przełamanie, stracone cztery gemy i krecz

Paula Badosa rozpoczęła mecz z Jessicą Pegulą od przełamania, by następnie przegrać cztery kolejne gemy. Hiszpańska tenisistka skreczowała i zakończyła występ w turnieju WTA 1000 w Miami.

Paula Badosa PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Paula Badosa
W trzecim ćwierćfinale w Miami zmierzyły się Paula Badosa (WTA 6) i Jessica Pegula (WTA 21). Obie po raz pierwszy zameldowały się w tej fazie imprezy na Florydzie. W ubiegłym roku w Indian Wells Hiszpanka zdobyła największy tytuł w karierze, a Amerykanka dotarła do ćwierćfinału. Środowy mecz trwał zaledwie 18 minut. Pegula prowadziła 4:1, gdy Badosa postanowiła nie kontynuować gry.

Badosa już w pierwszym gemie zdobyła przełamanie efektownym returnem. Nie był to jednak zwiastun jej dominacji, bo po chwili oddała podanie. Hiszpanka nie radziła sobie z utrzymywaniem piłki w korcie. Ponownie straciła serwis i przegrywała 1:3.

Pegula podwyższyła prowadzenie na 4:1 i to był koniec meczu. Nastąpiła krótka konsultacja medyczna i Badosa skreczowała z powodu choroby wirusowej. Dla Amerykanki jest to drugi z rzędu wygrany mecz po kreczu rywalki. W spotkaniu z Anheliną Kalininą w pierwszym secie zwyciężyła 6:0 i Ukrainka nie kontynuowała gry.

Amerykanka osiągnęła drugi półfinał imprezy rangi WTA 1000. W ubiegłym sezonie w Montrealu w walce o finał przegrała z Camilą Giorgi. Pegula pokonała Włoszkę w decydującym meczu w Waszyngtonie w 2019 roku i zdobyła wówczas jedyny do tej pory singlowy tytuł w WTA Tour. Reprezentantka USA zanotowała jeszcze finały w Quebec City (2018) i Auckland (2020).

Pegula może się pochwalić dwoma wielkoszlemowymi ćwierćfinałami. Osiągnęła je w Australian Open 2021 i 2022. Odniosła dziewięć zwycięstw nad tenisistkami z Top 10 rankingu, z czego cztery nad Karoliną Pliskovą. Wszystkie wygrane z Czeszką zanotowała w ubiegłym sezonie.

W półfinale Pegula zmierzy się z Igą Świątek. W 2019 roku Amerykanka pokonała Polkę w drodze po tytuł w Waszyngtonie.

Miami Open, Miami (USA)
WTA 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 8,584 mln dolarów
środa, 30 marca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Jessica Pegula (USA, 16) - Paula Badosa (Hiszpania, 5) 4:1 i krecz

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Jessica Pegula awansuje do finału turnieju w Miami?