Tak podsumowano fenomenalne akcję Świątek. Absolutny hit sieci!

Iga Świątek w wielkim stylu awansowała do finału turnieju WTA 1000 w Miami. W trakcie spotkania z Jessiką Pegulą popisała się kilkoma efektownymi zagraniami. W niezwykły sposób na grę Polki zareagowano w WTA.

Mateusz Kozanecki
Akcja Igi Świątek Twitter / WTA / Akcja Igi Świątek
To już 16. z rzędu zwycięstwo Igi Świątek. Tym razem w półfinale turnieju WTA Miami Polka pokonała Jessikę Pegulę.

Pod koniec trzeciego gema pierwszego seta Pegula była o krok od wyjścia na prowadzenie 2:1. Przy przewadze Amerykanki Świątek popisała się kapitalną obroną.

Wydawało się, że punkt jest już przegrany, ale Polka dopadła do piłki, odbiła ją po przekątnej i doprowadziła do równowagi.

"Halo, 911, chciałbym zgłosić kradzież" - skomentowano na oficjalnym profilu WTA na Twitterze. "Iga Świątek z kradzieżą" - dodano.

Prowadzący profil zamieścili jeszcze jedną akcję - z drugiego seta, kiedy Świątek w podobny sposób wydarła punkt z rąk rywalki.

Teraz przed Igą Świątek finał turnieju. W sobotę, 2 kwietnia o godz. 19:00 czasu polskiego zmierzy się z zajmującą 77. miejsce w rankingu Naomi Osaką.

Iga Świątek docenia klasę rywalki. "Była na korcie wszędzie"
Iga Świątek wyrównała wynik wielkich gwiazd!