Kolejny finał polsko-monakijskiej pary. Była szansa na drugi tytuł

Jan Zieliński kontynuuje współpracę z doświadczonym Hugo Nysem. W tym tygodniu Polak i reprezentant Monako wystąpili w dużych zawodach ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w hiszpańskiej Marbelli.

Rafał Smoliński
Jan Zieliński Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński
W pierwszej połowie marca Jan Zieliński i Hugo Nys nawiązali współpracę we włoskiej miejscowości Roseto degli Abruzzi, gdzie wygrali turniej rangi ATP Challenger Tour. Po paru tygodniach przerwy polsko-monakijska para wznowiła wspólne starty, tym razem na ceglanej mączce w Marbelli.

Zieliński i Nys zostali rozstawieni z drugim numerem i w wielkim stylu dotarli do finału. W drodze do decydującej fazy okazali się lepsi kolejno od: Yannicka Hanfmanna i Adriana Menendeza, Carlosa Gomeza-Herrery i Mario Vilelli Martineza oraz Harriego Heliovaary i Nathaniela Lammonsa.

W sobotnim meczu o tytuł na drodze Zielińskiego i Nysa stanęli oznaczeni czwartym numerem Roman Jebavy i Philipp Oswald. W pierwszym secie polsko-monakijski duet nie wykorzystał swojej okazji w tie breaku i przegrał ostatecznie 6:7. W drugiej partii nasz reprezentant i jego partner odrobili stratę przełamania i zamknęli seta wynikiem 6:3. Decydujący okazał się zatem super tie break. W rozgrywce tej Czech i Austriak okazali się wyraźnie lepsi i wygrali cały mecz 7:6(6), 3:6, 10-3.

Tym samym Jebavy i Oswald wzięli rewanż za porażkę doznaną w połowie marca w finale imprezy w Roseto degli Abruzzi. Za tytuł w Marbelli otrzymają po 125 punktów do rankingu deblistów oraz czek na sumę 7870 euro do podziału. Zieliński i Nys wywalczyli po 75 punktów do klasyfikacji deblistów oraz 4570 euro do podziału.

AnyTech365 Andalucia Open, Marbella (Hiszpania)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 134,9 tys. euro
wtorek-sobota, 29 marca - 2 kwietnia

finał gry podwójnej:

Roman Jebavy (Czechy, 4) / Philipp Oswald (Austria, 4) - Jan Zieliński (Polska, 2) / Hugo Nys (Monako, 2) 7:6(6), 3:6, 10-3

półfinał gry podwójnej:

Jan Zieliński (Polska, 2) / Hugo Nys (Monako, 2) - Harri Heliovaara (Finlandia, 3) / Nathaniel Lammons (USA, 3) 6:3, 7:5

ćwierćfinał gry podwójnej:

Jan Zieliński (Polska, 2) / Hugo Nys (Monako, 2) - Carlos Gomez-Herrera (Hiszpania, WC) / Mario Vilella Martinez (Hiszpania, WC) 6:4, 6:3

I runda gry podwójnej:

Jan Zieliński (Polska, 2) / Hugo Nys (Monako, 2) - Yannick Hanfmann (Niemcy) / Adrian Menendez (Hiszpania) 6:4, 6:2

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy Jan Zieliński zostanie w ciągu dwóch lat najlepszym polskim deblistą?