Turniej w Charleston ma nową mistrzynię. Szwajcaria długo czekała na ten triumf

W niedzielę odbył się finał turnieju WTA 500 w Charleston. Nie było mocnych na Belindę Bencić, która została mistrzynią tej imprezy jako druga szwajcarska tenisistka.

Belinda Bencić Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Belinda Bencić
W poprzednich rundach imprezy w Charleston Belinda Bencić (WTA 21) rozegrała dwa thrillery. Na otwarcie odrodziła się ze stanu 4:6, 3:5 w spotkaniu z Chinką Xiyu Wang. W ćwierćfinale wróciła z 2:6, 2:4 i wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Hiszpanką Paulę Badosę. W niedzielę Szwajcarka cieszyła się z triumfu po zwycięstwie 6:1, 5:7, 6:4 nad Ons Jabeur (WTA 10).

W pierwszym secie Bencić uzyskała dwa przełamania po twardej walce na przewagi. W drugiej partii z 2:4 wyrównała na 4:4, ale w końcówce skuteczniejsza była Jabeur. W 11. gemie Szwajcarka zmarnowała dwa break pointy, a w 12. oddała podanie.

W drugiej partii w pogoń ruszyła Tunezyjka i z 1:3 doprowadziła do wyniku 3:3. Bencić zaliczyła przełamanie na 4:3 i nie oddała przewagi. W dziewiątym gemie Szwajcarka zmarnowała pierwszą piłkę meczową, ale w 10. wykorzystała drugą.

W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu Bencić zdobyła 39 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana pięć razy, a sama spożytkowała siedem z 19 break pointów. Było to drugie spotkanie Szwajcarki z Jabeur. W ubiegłym roku w Madrycie Tunezyjka skreczowała w drugim secie.

Bencić zdobyła szósty singlowy tytuł w WTA Tour, pierwszy na korcie ziemnym. Szwajcarka jest złotą (singiel) i srebrną (debel) medalistką igrzysk olimpijskich w Tokio. Bilans jej finałów w grze pojedynczej to teraz 6-8. U Jabeur jest to 1-4. Tunezyjka triumf zanotowała w ubiegłym sezonie w Birmingham.

Bencić odniosła 29. zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu i została drugą szwajcarską mistrzynią imprezy w Charleston. Dołączyła do Martiny Hingis (1997, 1999). W finale wystąpiła jeszcze Patty Schnyder (2002, 2006).

Credit One Charleston Open, Charleston (USA)