Ruszył turniej w Stuttgarcie. We wtorek Iga Świątek pozna rywalkę

W zaciętym spotkaniu Jekateriny Aleksandrowej z Shuai Zhang były dwa tie breaki. Ludmiła Samsonowa rozbiła Chloe Paquet w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. We wtorek wyłoniona zostanie rywalka Igi Świątek.

Ludmiła Samsonowa Getty Images / Harry Langer/vi/DeFodi Images / Na zdjęciu: Ludmiła Samsonowa
W Stuttgarcie tytułu nie broni Ashleigh Barty, która zakończyła karierę. W poniedziałek rozpoczęła się 44. edycja tej imprezy. Tego dnia odbyły się tylko dwa mecze głównej drabinki. Pierwszy była zażartą dwusetową bitwą, a w drugim miała miejsce totalna dominacja jednej tenisistki.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 39) zwyciężyła 7:6(5), 7:6(6) Shuai Zhang (WTA 40). W tie breaku pierwszego seta Chinka roztrwoniła prowadzenie 4-0. W drugiej partii ruszyła w pogoń ze stanu 3:5. Obroniła dwie piłki meczowe, po jednej w 10. i 12. gemie. W tie breaku wyszła na 5-3, a przy 6-5 zmarnowała piłkę setową.

W trwającym godzinę i 48 minut meczu obie tenisistki zaserwowały po osiem asów. Aleksandrowa zdobyła 39 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z siedmiu break pointów i wykorzystała dwie z 11 szans na przełamanie. Wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie spotkań z Zhang. W II rundzie mieszkająca w Pradze tenisistka zmierzy się z Niemką Andżeliką Kerber lub Estonką Anett Kontaveit.

Ludmiła Samsonowa (WTA 31) rozbiła 6:0, 6:0 Chloe Paquet (WTA 103). W ciągu 59 minut dawna reprezentantka Włoch (w latach 2014-2018) odparła jeden break point i zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu okazji. Jej łupem padło 56 z 82 rozegranych punktów (68,3 proc.). Kolejną jej przeciwniczką będzie jedna z Czeszek, Karolina Pliskova lub Petra Kvitova.

Największą gwiazdą imprezy będzie Iga Świątek, która rywalizację rozpocznie od II rundy. We wtorek Polka pozna pierwszą rywalkę. Będzie nią Szwajcarka Viktorija Golubić lub Niemka Eva Lys.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)