Trwa niewiarygodna seria estońskiej tenisistki. Krecz Greczynki

Estonka Anett Kontaveit jest niepokonana już od 22 meczów w turniejach halowych. Grecka tenisistka Maria Sakkari skreczowała w spotkaniu z Niemką Laurą Siegemund w Stuttgarcie (WTA 500).

Anett Kontaveit PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: Anett Kontaveit
W Stuttgarcie wyłonione zostały wszystkie ćwierćfinalistki. W grze o tytuł pozostaje Anett Kontaveit (WTA 6), która miała bardzo trudną przeprawę. Pokonała 2:6, 6:3, 7:6(5) Jekaterinę Aleksandrową (WTA 39). W trzecim secie Estonka od 5:3 straciła trzy gemy z rzędu. W tie breaku skruszyła opór rywalki i wywalczyła awans po dwóch godzinach i 14 minutach.

Kontaveit zaserwowała dziewięć asów, a Aleksandrowa miała ich osiem. Estonka trzy razy oddała podanie, a sama uzyskała dwa przełamania. Posłała 33 kończące uderzenia przy 41 niewymuszonych błędach. Aleksandrowej zanotowano 38 piłek wygranych bezpośrednio i 56 pomyłek. Kontaveit zdobyła o dwa punkty więcej (101-99). Ma serię 22 z rzędu wygranych meczów w turniejach halowych.

Estonka podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Aleksandrową. Dwa poprzednie ich mecze (Ostrawa 2020, finał w Moskwie 2021) również były trzysetowymi bataliami. Kontaveit na przełomie sezonów 2021 i 2022 przeżywała wielkie chwile. Poczynając od sierpnia zdobyła pięć tytułów. W piątek w Stuttgarcie zmierzy się z Aryną Sabalenką.

Laura Siegemund (WTA 231) prowadziła 6:4, 3:1, gdy Maria Sakkari (WTA 5) skreczowała. Choroba żołądkowo-jelitowa uniemożliwiła Greczynce kontynuowanie gry. Był to jej drugi występ w Stuttgarcie. W ubiegłym sezonie w II rundzie uległa w trzech setach Czeszce Petrze Kvitovej.

Targana kontuzjami Siegemund w swoim dorobku ma dwa singlowe tytuły WTA. Pierwszy zdobyła w Bastad (2016). W 2017 roku triumfowała właśnie w Stuttgarcie po zwycięstwie nad Francuzką Kristiną Mladenović. Niemka jest ćwierćfinalistką Rolanda Garrosa 2020. W rankingu najwyżej była notowana na 27. miejscu. Kolejną jej rywalką będzie Ludmiła Samsonowa.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)
WTA 500, kort ziemny w hali, pula nagród 757,9 tys. dolarów
czwartek, 21 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Anett Kontaveit (Estonia, 5) - Jekaterina Aleksandrowa 2:6, 6:3, 7:6(5)
Laura Siegemund (Niemcy, WC) - Maria Sakkari (Grecja, 4) 6:4, 3:1 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Anett Kontaveit pokona Arynę Sabalenkę?