Maraton Kazaszki w Stambule. Małe problemy obrończyni tytułu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Julia Putincewa
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Julia Putincewa

Kazaszka Julia Putincewa wyeliminowała po trzysetowym boju Australijkę Ajlę Tomljanović. W grze o drugi tytuł w Stambule (WTA 250) pozostaje rumuńska tenisistka Sorana Cirstea, która w piątek miała małe problemy.

W poprzednich rundach w Stambule Julia Putincewa (WTA 51) bez straty seta odprawiła Magdę Linette i Szwedkę Rebeccę Peterson. W ćwierćfinale zwyciężyła 5:7, 6:2, 6:4 Ajlę Tomljanović (WTA 41) po dwóch godzinach i 51 minutach. Kazaszka obroniła dziewięć z 12 break pointów i wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie.

Sorana Cirstea (WTA 24) wróciła z 3:5 w pierwszym secie i pokonała 7:5, 6:1 Julię Grabher (WTA 194). W ciągu 78 minut Rumunka wykorzystała wszystkie sześć break pointów. Dzielą ją dwa kroki od obrony tytułu w Stambule.

Sara Sorribes (WTA 47) uległa 2:6, 2:6 Anastazji Potapowej (WTA 122). W ciągu 78 minut Hiszpanka wykorzystała tylko jeden z trzech break pointów, a jej rywalka na przełamanie zamieniła wszystkie pięć szans.

Weronika Kudermetowa (WTA 29) zwyciężyła 7:6(9), 7:6(3) Annę Bondar (WTA 72). Moskwianka obroniła cztery piłki setowe w tie breaku pierwszego seta. W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Kudermetowa zdobyła o trzy punkty więcej (91-88).

W sobotę rozegrane zostaną półfinały. Putincewa zmierzy się z Potapową (bilans 1-0 dla Kazaszki), a Cirstea spotka się z Kudermetową (2-0 dla Rumunki).

TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul, Stambuł (Turcja) WTA 250, kort ziemny, pula nagród 239,4 tys. dolarów piątek, 22 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Sorana Cirstea (Rumunia, 2) - Julia Grabher (Austria, Q) 7:5, 6:1 Weronika Kudermetowa (3) - Anna Bondar (Węgry) 7:6(9), 7:6(3) Julia Putincewa (Kazachstan) - Ajla Tomljanović (Australia, 6) 5:7, 6:2, 6:4 Anastazja Potapowa (Q) - Sara Sorribes (Hiszpania, 7) 6:2, 6:2

Czytaj także: Dawna mistrzyni zatrzymana. Niemkę odprawiła kolejna rywalka Igi Świątek Jan Zieliński zmierzył się z mistrzami olimpijskimi. Dwa sety rozstrzygnęły mecz

Czy Sorana Cirstea awansuje do finału turnieju w Stambule?