Porażka najwyżej rozstawionego w Estoril. Kolejny krok zeszłorocznego mistrza

Najwyżej rozstawiony w turnieju ATP 250 w Estoril Felix Auger-Aliassime w dwóch setach przegrał w ćwierćfinale z Sebastianem Kordą. Odpadł też Alejandro Davidovich, a do 1/2 finału awansował broniący tytułu Albert Ramos.

Marcin Motyka
Felix Auger-Aliassime PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime
Felix Auger-Aliassime nie przechodzi najlepszego okresu. W ostatnim czasie Kanadyjczyk ponosi wiele porażek we wczesnych fazach imprez. Tak też było w tym tygodniu. Z turniejem ATP w Estoril najwyżej rozstawiony Auger-Aliassime pożegnał się w ćwierćfinale po gładkiej (2:6, 2:6) porażce z Sebastianem Kordą.

Oznaczony numerem ósmym Korda w piątek zaserwował trzy asy, jeden raz został przełamany i wykorzystał pięć z 11 break pointów. Pokonując aktualnie dziesiątego w rankingu ATP Augera-Aliassime'a, 21-latek z Brandenton odniósł drugie w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 10 klasyfikacji singlistów.

W 1/2 finału Korda zmierzy się z rodakiem i innym sprawcą niespodzianki w piątkowy wieczór, Francesem Tiafoe'em. Oznaczony numerem piątym Amerykanin po trzysetowej i trzygodzinnej batalii okazał się lepszy od rozstawionego z "czwórką" Alejandro Davidovicha, finalisty niedawnej imprezy Masters 1000 w Monte Carlo.

Albert Ramos wykonał kolejny krok w kierunku obronienia tytułu sprzed roku. W hiszpańskim pojedynku weteranów 34-latek z Barcelony pokonał 6:2, 6:2 starszego od siebie o cztery lata Fernando Verdasco, "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji.

Półfinałowym przeciwnikiem Ramosa, turniejowej "szóstki", będzie Sebastian Baez. 21-letni Argentyńczyk w trzech setach wyeliminował innego rutyniarza światowych kortów, liczącego sobie 35 lat, Richarda Gasqueta.

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)