Niespodzianki w Monachium. Faworyt turnieju i obrońca tytułu za burtą

Ćwierćfinały turnieju ATP 250 w Monachium przyniosły zaskakujące rezultaty. Z imprezą pożegnali się rozstawiony z numerem drugim Casper Ruud oraz broniący tytułu Nikołoz Basilaszwili. Swojego reprezentanta w 1/2 finału będą mieć gospodarze.

Marcin Motyka
Casper Ruud PAP/EPA / ELVIS GONZALEZ / Na zdjęciu: Casper Ruud
W ciągu dwóch dni z turniejem ATP w Monachium pożegnało się dwóch głównych kandydatów do tytułu. Po tym, jak w środę odpadł najwyżej rozstawiony Alexander Zverev, w piątek ten sam los spotkał Caspera Ruuda. Oznaczony numerem drugim Norweg w ćwierćfinale przegrał 5:7, 1:6 z Botikiem van de Zandschulpem.

- Wynik nie oddaje, jak trudny to był mecz. Zwłaszcza pierwszy set to była batalia, w której przy stanie 6:5 zdołałem go przełamać. Druga partia okazała się łatwiejsza. Myślę, że zagrałem naprawdę dobrze - mówił, cytowany przez atptour.com, Holender, który w ciągu 93 minut gry nie został przełamany, a sam uzyskał cztery breaki.

Pokonując aktulnie siódmego w rankingu ATP Ruuda, 26-latek z Wageningen odniósł trzecie w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 10 klasyfikacji singlistów i zarazem największe na kortach ziemnych.

W 1/2 finału oznaczony numerem ósmym Van de Zandschulp zmierzy się z Miomirem Kecmanoviciem. Serb, turniejowa "siódemka", wygrał 7:6(5), 6:2 z rozstawionym z numerem czwartym i broniącym tytułu z zeszłego roku Nikołozem Basilaszwilim.

Swojego reprezentanta w półfinale będą mieć gospodarze. Oscar Otte zaserwował sześć asów, wykorzystał cztery z siedmiu break pointów i w niespełna półtorej godziny pokonał 6:1, 7:6(1) Alejandro Tabilo, "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji.

W swoim pierwszym w karierze występie w 1/2 finału imprezy głównego cyklu 28-letni Otte zagra z Holgerem Rune. 18-letni Duńczyk, posiadacz dzikiej karty i pogromca z II rundy wspomnianego Zvereva, w piątek oddał tylko dwa gemy Emilowi Ruusuvuoriemu.