Łukasz Kubot nie rzucił wyzwania Hurkaczowi

Łukasz Kubot w parze z Edouardem Rogerem-Vasselinem odpadli na pierwszej przeszkodzie z turnieju deblistów ATP w Rzymie.

Łukasz Kubot WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
Przeciwnikami doświadczonych Polaka i Francuza byli rozstawieni z numerem trzecim Chorwaci, Nikola Mektić oraz Mate Pavić. Ten mecz wyłonił rywali w meczu o ćwierćfinał dla Huberta Hurkacza oraz Grigora Dimitrowa i po nieco ponad godzinie walki wiadomo, że będą nimi tenisiści z Bałkanów.

O wygranej Mekticia i Pavicia w pierwszym secie zdecydowało jedno przełamanie już w drugim gemie. Kubot i Roger-Vasselin rozpoczęli od trzech przegranych piłek, po czym udało im się obronić tylko dwa break-pointy. Chorwaci pilnowali własnego podania i zwyciężyli 6:3.

W drugim secie padł taki sam wynik 6:3. Kubot i Roger-Vasselin przegrali własne podanie w piątym i dziewiątym gemie. Popełnili dwa podwójne błędy serwisowe, przegrali 2:7 w statystyce asów. Porażka kosztowała ich pożegnanie z turniejem ATP w Rzymie po pierwszym meczu. W drabince pozostają Chorwaci, a ich kolejne starcie z Hurkaczem i Dimitrowem jest zaplanowane na czwartek.

1/16 finału gry podwójnej:

Łukasz Kubot / Edouard Roger-Vasselin - Nikola Mektić / Mate Pavić 0:2 (3:6, 3:6)

Czy Hubert Hurkacz i Grigor Dimitrow wygrają z chorwackim deblem?