Hubert Hurkacz chwalony we włoskich mediach

We wtorek turniej w Paryżu zainaugurował ostatni z Polaków - Hubert Hurkacz. Polak w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa pokonał kwalifikanta, Giulio Zeppieriego 7:5, 6:2, 7:5. Sprawdziliśmy, co o spotkaniu Polaka piszą zagraniczne media.

Jakub Fordon
Jakub Fordon

Eurosport.it

Hubert Hurkacz udanie rozpoczął turniej w Paryżu. W pierwszej rundzie Rolanda Garrosa Polak pokonał kwalifikanta, Włocha Giulio Zeppieriego 7:5, 6:2, 7:5. Nasz tenisista zdominował rywala w drugim secie, w którym wygrał z przewagą dwóch przełamań. W pierwszej i trzeciej partii 25-latek wykorzystał break pointy dopiero w końcówce.

"Polak, rozstawiony z numerem 12, z łatwością uporał się z młodym rzymskim tenisistą 7:5, 6:2, 7:5. W porównaniu do zeszłego roku Hurkacz zrobił gigantyczny postęp także na czerwonych kortach, poprawiając zagrywkę i starając się podnosić w trudnych momentach spotkań" - czytamy na włoskiej stronie Eurosportu.

"Hurkacz był naprawdę nieosiągalny w swoich gemach serwisowych, nie pozwalając rywalowi na przełamanie przez cały mecz" - oceniono występ Polaka.

Tego potrzebował! Hubert Hurkacz zainaugurował Rolanda Garrosa

Czy Hubert Hurkacz awansuje do III rundy Rolanda Garrosa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (0)