Światowe media o meczu Igi Świątek. "Brutalnie zakończyła"

Iga Świątek pewnym krokiem weszła do III rundy Roland Garros 2023. Jak na triumf Polki zareagowały światowe media? Zwróciły uwagę na jeden szczegół meczu z Claire Liu (6:4, 6:0), który wydarzył się w pierwszym secie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk

ESPN

"Numer 1 na świecie zakończyła kampanię Amerykanki Claire Liu zwycięstwem 6:4, 6:0" - można przeczytać w amerykańskim serwisie.

Dodano, że Iga Świątek chce po raz trzeci w ciągu czterech lat podnieść puchar Suzanne Lenglen. Jedyną szansę, jaką miała Liu, ESPN wskazał w momencie, gdy Polka "na chwilę straciła koncentrację" w pierwszym secie.

- Cierpliwość jest ważna, zwłaszcza na glinie. Cieszę się, że w drugim secie podniosłem swój poziom - te słowa Świątek zdecydował się zacytować ESPN.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (10)
 • Jerzy Kowalczuk Zgłoś komentarz
  Jest coraz slabsza Serwisu to sie musi uczyc od podstaw .
  • Darek fan tenisa Zgłoś komentarz
   Franka coś ci się pomieszało. Iga cały czas ma mecze pod kontrolą. Nie ma zawodników na świecie którzy nie mają chwilowych przestojów. A na jakim poziomie jest Iga to pokazują wyniki
   Czytaj całość
   drugich setów
   • Kielar-Alchemik Zgłoś komentarz
    Na razie nie wiadomo jaka jest ta forma Świątek. Zawodniczki z końca pierwszej setki rankingu, nie są w stanie zweryfikować gry Polki. Zastanawiać może przegrywanie gemów przy własnym
    Czytaj całość
    podaniu, co przy graniu z takiej klasy tenisistkami nie powinno mieć miejsca. Z lepszymi zawodniczkami takie straty mogą mieć przykre konsekwencje. Pierwsza poważniejsza konfrontacja nastąpi zapewne w ćwierćfinale z Coco Guff.
    • coco6 Zgłoś komentarz
     ja licze ze rybaczkine znowu zaczna bolec plecy a jak nie to musi jej siasc kregoslup na dluzsza mete nie wytrzyma
     • fulzbych vel omnibus Zgłoś komentarz
      Analiza pomeczowa serwisu Igi i Rybakiny przeprowadzona prze Henmana wskazuje na większą precyzję do linii serwisu Rybakiny co jest też pewnie efektem jej przewagi we wzroście 184 cm przy
      Czytaj całość
      176 cm Igi. Jednak mankamentem tak wysokich zaowdniczek jest z reguły zwrotność oraz gorszy refleks i te słabości Iga powinna próbować wykorzystać w trakcie gry. ;-)