Federer - Murray na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Robert Pałuba
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy w niedzielny poranek na relację z meczu finałowego, w którym zmierzą się Novak Djoković oraz Andy Murray.
Skomentuj 6
Zobacz więcej komentarzy (3)
To już trzeci finał Andy'ego Murraya w Melbourne, ale po raz pierwszy w karierze pokonał Rogera Federera na turnieju wielkoszlemowym.
Skomentuj 0
4:6, 7:6(5), 3:6, 7:6(2), 2:6 - Federer wyrzuca forhend w aut, Andy Murray w finale Australian Open!
Skomentuj 14
  • Eten Zgłoś komentarz
    Popieram Twoje poparcie :) Choć zeszłoroczny rekord dość mocno wyśrubowany :))) Ale wszystko przed nimi! Młodzi, zdrowi, niech się piorą ! ! :) Niech tylko patrzą czy równo puchnie ;)
    • Jewel Zgłoś komentarz
      Popieram ;)
        Mam dylemat za kim być w finale Najlepiej niech się wypruwają dłuuuuuugie 5 setów :D
        Zobacz więcej komentarzy (11)
        4:6, 7:6(5), 3:6, 7:6(2), 2:5* - Dwie piłki meczowe dla Murraya!
        Skomentuj 3
        To pierwszy turniej wielkoszlemowy, w którym Roger Federer rozgrywa dwa kolejne pojedynki pięciosetowe.
        Skomentuj 0
        4:6, 7:6(5), 3:6, 7:6(2), *2:5 - Chyba Murray już tego nie wypuści. Znakomite serwisy dają mu piątego gema.
        Skomentuj 2
      • 4:6, 7:6(5), 3:6, 7:6(2), 2:4* - Szwajcar jeszcze stara się podkręcić tempo, wymuszając błędy Szkota. Gem do zera.
        Skomentuj 5
        Zobacz więcej komentarzy (2)
        4:6, 7:6(5), 3:6, 7:6(2), *1:4 - Ależ gem serwisowy Murraya! Piękne winnery z bekhendu i forhendu! Ostatni dzwonek dla Szwajcarskiego Ekspresu!
        Skomentuj 2
        4:6, 7:6(5), 3:6, 7:6(2), 1:3* - Federer ucieka przed egzekucją, broni się z 15-30. Seria błędów z bekhendu Murraya.
        Skomentuj 0
        4:6, 7:6(5), 3:6, 7:6(2), *0:3 - Szkot panuje na korcie! Ewidentnie korzysta z łatwiejszej drogi do półfinału, ma jeszcze spory zapas sił i utrzymuje serwis do zera. Ponownie błędy popełnia Federer.
        Skomentuj 11
        • FanRadwana Zgłoś komentarz
          Obroni tytuł na luziku. Taką mam nadzieję :-)
            Murray zaś może zdobyć dodatkowe 1280 punktów.
            • ja_890 Zgłoś komentarz
              liczę na to, że jednak Djoković wygra Australian, chociaż pamiętam jeszcze mecz sprzed kilku dni, gdy Wawrinka nieźle "kpił" z Djoka, wygrywając pierwszego seta ;P
              Zobacz więcej komentarzy (8)
              4:6, 7:6(5), 3:6, 7:6(2), 0:2* - Murray zaczyna od przełamania! Szwajcar jest zmęczony, popełnia trzy proste błędy, kończąc gema bekhendem trafionym ramą.
              Skomentuj 3
              4:6, 7:6(5), 3:6, 7:6(2), *0:1 - Murray zaczyna od utrzymania serwisu. Niezwykle ważne będzie opanowanie nerwów po zaprzepaszczonej szansie w czwartym secie.
              Skomentuj 7
              • Jankus1110 Zgłoś komentarz
                Gargamel już chyba jednak polegnie.
                • kyasix Zgłoś komentarz
                  No niech będzie. faktycznie "powrót" Rogera bardziej wartościowy gdyż dał mu seta ;))
                    Ty... Mądralińska ;P z 5:6 powrócił i serwisu Murraya ;P A potem epicko wygrał tie-breaka :)
                    Zobacz więcej komentarzy (4)
                    4:6, 7:6(5), 3:6, 7:6(2) - Fatalne błędy Murraya i nadchodzi piąty set!
                    Skomentuj 5
                    4:6, 7:6(5), 3:6, 6:6 - Federer prowadzi 4-2 przy zmianie stron. Szkot bardzo nerwowy.
                    Skomentuj 8
                    Zobacz więcej komentarzy (5)
                    4:6, 7:6(5), 3:6, 6:6 - Murray serwował na mecz, ale oddaje podanie! Dwa dobre ataki Federera, a na koniec Szkot wyrzuca prosty forhend!
                    Skomentuj 3
                    4:6, 7:6(5), 3:6, 5:6* - Trzy fatalne niewymuszone błędy Federera i Murray po przerwie będzie podawać na mecz!
                    Skomentuj 4
                    Zobacz więcej komentarzy (1)
                    4:6, 7:6(5), 3:6, *5:5 - Pewny gem Szkota, a minięcie w drugim punkcie to chyba punkt dnia, coś niesamowitego.
                    Skomentuj 3
                    4:6, 7:6(5), 3:6, 5:4* - Dramatyczna końcówka seta. Murray wychodzi na 30-0, popisując się genialnym lobem, ale Federer podkręca tempo i świetną ofensywą wymusza błędy Szkota.
                    Skomentuj 0
                    4:6, 7:6(5), 3:6, *4:4 - Ależ zacięty gem! Najpierw minięcie Federera zahacza o taśmę i myli Murraya, potem Szwajcar zagrywa cudowny bekhend i ma szansę na przełamanie, ale przestrzeliwuje forhend. Po chwili wielkie zamieszanie, bo pomylili się sędziowie liniowi, Murray zamyka gema przy trzeciej okazji.
                    Skomentuj 3
                    4:6, 7:6(5), 3:6, 4:3* - Zły atak Szwajcara przy 30-30 i szansa na przełamanie powrotne! Skuteczny atak Szkota i mamy breaka!
                    Skomentuj 0
                    4:6, 7:6(5), 3:6, *4:2 - Murray nie składa broni i pewnie wygrywa gema serwisowego, ale tego seta może już nie uratować.
                    Skomentuj 0
                    4:6, 7:6(5), 3:6, 4:1* - Szybki gem serwisowy Federera, w którym popisał się dwoma znakomitymi atakami. Pachnie pieciosetówką.
                    Skomentuj 1
                    4:6, 7:6(5), 3:6, *3:1 - Trzy fatalne błędy Szkota i Szwajcar wychodzi na 40-0! Pierwsze dwa odpiera dobrym serwisem, ale przy trzecim wyrzuca forhend i Federer po raz pierwszy w meczu przełamuje.
                    Skomentuj 3
                    4:6, 7:6(5), 3:6, 2:1* - Łatwy gem serwisowy Federera. Podanie Rogera w roli głównej.
                    Skomentuj 1
                    4:6, 7:6(5), 3:6, *1:1 - Pierwszy serwis opuścił Murraya, ale Federer nie jest w stanie tego wykorzystać. Returnuje za krótko, Szkot kończy dwa kolejne forhendy.
                    Skomentuj 0
                    4:6, 7:6(5), 3:6, 1:0* - Z pomocą Murraya Szwajcar utrzymuje podanie.
                    Skomentuj 0
                    4:6, 7:6(5), 3:6, *0:0 - Głębokie returny Szkota i Murray z szansą na przełamanie! Trzeci tenisista świata poślizgnął się jednak przy break poincie i Federer osiąga równowagę. Dobry serwis, błąd z forhendu i znowu równo.
                    Skomentuj 0
                    Andy Murray po raz pierwszy wygrał w pojedynku wielkoszlemowym z Rogerem Federerem co najmniej dwa sety.
                    Skomentuj 2
                    4:6, 7:6(5), 3:6 - Murray pewnie utrzymuje podanie, popisując się pięknymi winnerami, a seta kończy asem. Na Rod Laver Arena zawrzało!
                    Skomentuj 0
                    4:6, 7:6(5), 3:5* - Szwajcar nie składa broni i pewnie utrzymuje serwis, ale to Murray staje przed szansą na zamknięcie seta!
                    Skomentuj 1
                    4:6, 7:6(5), *2:5 - Ależ gem Murraya. Dwa asy, wygrywający serwis i podanie utrzymane do zera.
                    Skomentuj 0
                    4:6, 7:6(5), 2:4* - Kończący return, świetny atak i Murray wysuwa się na 30-0. Federer wurzuca bekhend i trzy szanse dla Murraya! Bekhend poirytowanego Szwajcara ląduje na aucie i Szkot obejmuje prowadzenie.
                    Skomentuj 0
                    4:6, 7:6(5), *2:3 - Ależ obrona Federera w pierwszej piłce! Jakby ubyło mu co najmniej 10 lat z metryki. Szkot utrzymuje serwis, choć coraz więcej jego podań zaczyna wracać. Fed-Express się rozpędza...
                    Skomentuj 0
                    4:6, 7:6(5), 2:2* - Szwajcar ekspresowo utrzymuje podanie.
                    Skomentuj 0
                    4:6, 7:6(5), *1:2 - Łatwy gem serwisowy Szkota, głównie pod znakiem zepsutych przez Federera returnów.
                    Skomentuj 0
                    4:6, 7:6(5), 1:1* - Murray wychodzi na 0-30, ale dwa dobre ataki Szwajcara pozwalają mu wyrównać na 30-30. Po długiej wymianie i błędzie Federera Szkot staje przed szansą na przełamanie, ale akcja serwis-forhend pozwala mu się obronić. As, błąd Murraya i Szwajcar otwiera konto w secie trzecim.
                    Skomentuj 0
                    4:6, 7:6(5), *0:1 - Murray niezwykle spokojny. Utrzymuje podanie, kończąc gema efektownym kończącym bekhendem.
                    Skomentuj 0
                    4:6, 7:6(5) - Ależ fatalny błąd Murraya przy 5-5 w tie breaku. Smeczuje za krótko i Federer go mija, a za chwilę kończy seta. 1-1!
                    Skomentuj 0
                    4:6, 6:6 - Przy zmianie stron Federer prowadzi 4-2. Murray zaczął od mini breaka, po czym przegrał cztery kolejne punkty.
                    Skomentuj 2
                    4:6, 6:6 - Szkot także bardzo solidny, serwisy nie wracają. Tie break!
                    Skomentuj 0
                    4:6, 6:5* - Federer utrzymuje podanie do zera, dobrze pracuje serwis Szwajcara.
                    Skomentuj 0
                    4:6, *5:5 - Dwie wspaniałe wymiany w początkowej fazie gema. Przy pierwszej z nich Murray minimalnie wyrzuca bekhend, przy drugiej zaś popisuje cię cudownym winnerem po linii. Dwa zepsute returny Szwajcara i wkraczamy w decydującą fazę seta!
                    Skomentuj 0
                    4:6, 5:4* - Kolejny gem bez historii, tym razem serwisy rozdzielał Federer.
                    Skomentuj 0
                    4:6, *4:4 - Trzy świetne podania Murraya nie znajdują odpowiedzi, a na koniec pięknie dobiega do dropszota. Łatwy gem Szkota.
                    Skomentuj 0
                    4:6, 4:3* - Ależ punkt na otwarcie gema! Genialnie się Federer obronił, ale Murray ostatecznie wygrał efektowne spięcie przy siatce intuicyjnym wolejem. Trzy kolejne serwisy Szwajcara nie wróciły jednak na drugą stronę siatki i mistrz Wimbledonu łatwo utrzymuje serwis.
                    Skomentuj 0
                    4:6, *3:3 - Było gorąco! Przy 30-30 Murray szaleńczo zaatakował przy siatce, ale Federer wpakował bekhendowe miniecie w siatkę! I na koniec as.
                    Skomentuj 0
                    4:6, 3:2* - Federer znów w tarapatach, choć z drobną pomocą Murraya wykopuje się z 0-30. Przy 30-30 Szkot zapłacił za pasywną grę, miał kilka dobrych okazji do ataku, ale ostatecznie przegrał punkt. Kolejnego gema Szwajcar wieńczy asem.
                    Skomentuj 0
                    4:6, *2:2 - Choć Murray bez najmniejszych kłopotów utrzymuje serwis, ozdobą gema jest niesamowite przyśpieszenie Federera z Forhendu w trzecim punkcie. Palce lizać!
                    Skomentuj 3
                    4:6, 2:1* - Pierwszy as Szwajcara na zwieńczenie gema. Powoli wraca serwis, może razem z nim Federer odbuduje resztę swojej gry, bo na razie jest zdecydowanie za pasywny.
                    Skomentuj 0
                    4:6, *1:1 - Szwajcar wciąż nie znalazł lekarstwa na doskonale serwującego Szkota. Łatwy gem Murraya.
                    Skomentuj 0
                    4:6, 1:0* - Wreszcie nieco agresywniejszy Szwajcar. Choć i tak miał kłopoty i musiał przechodzić przez dwie równowagi, a przy drugiej z nich Szkot miał szansę, by minąć nacierającego Federera. Piękny bekhend po linii Rogera na koniec gema.
                    Skomentuj 1
                    To dopiero drugi set wygrany przez Szkota podczas wielkoszlemowych starć z Federerem.
                    Skomentuj 0
                    4:6 - Trzy dobre serwisy mistrza US Open nie znalazły odpowiedzi. Czwarty punkt przyszedł po znakomitym przyśpieszeniu z forhendu. Set Murray!
                    Skomentuj 0
                    4:5* - Murray próbuje agresywnych returnów, ale większość ląduje na aucie. Federer utrzymuje serwis i po przerwie Szkot spróbuje zamknąć seta.
                    Skomentuj 0
                    *3:5 - Wygrywający forhend, świetny atak przy siatce, as i błąd Federera. Murray utrzymuje podanie do zera.
                    Skomentuj 0
                    3:4* - Dwa dobre serwisy i Federer utrzymuje się w secie.
                    Skomentuj 1
                    • Alk Zgłoś komentarz
                      Na ten moment Fed popełnia zasadniczy błąd. Pomaga młodszemu koledze wygrać spotkanie. Zupełnie bez potrzeby marnuje na to siły. Muzzah grając jak gra pomocy nie potrzebuje..
                      *2:4 - Murray spokojnie trzyma piłkę w korcie, wyczekując błędów Szwajcara. Po dwóch prezentach robi się 0-30, a znakomita obrona po niemrawym ataku Federera daje mu kolejne dwie szanse na przełamanie! Szwajcar broni się, a akcja przy drugim break poincie była niezwykła, równowaga.
                      Skomentuj 0
                      *2:4 - I łatwy gem serwisowy Murraya. Dziwne, ale to Szkot jest tym agresywnym tenisistą na korcie. 12 uderzeń kończących na koncie Szkota.
                      Skomentuj 1
                      2:3* - Pierwszy łatwy gem Federera, serwis zaczyna pracować, a i Murray popełnił dwa błędy.
                      Skomentuj 1
                      • pedro Zgłoś komentarz
                        Dajesz potężny Murrayu, który w ubiegłym sezonie odnalazłeś gen zwycięzcy!! Rozwal Rogera!!
                        *1:3 - Długi to był gem, ale Szkot wychodzi obronną ręką z opresji.
                        Skomentuj 1
                        1:2* - Trzy wyborne serwisy Murraya i szybkie 40-0, ale po chwili też sekwencja błędów Szkota i robi się równowaga. Bekhend Szkota w siatkę daje Federerowi szansę na przełamanie, ale as ratuje Syna Szkocji. Tenisiści wymieniają się punktami i trzecia równowaga w gemie.
                        Skomentuj 0
                        1:2* - Znakomity kros z forhendu w wykonaniu mistrza US Open i mamy pierwsze przełamanie! Szwajcar musi poprawić serwis, bo na razie nie przynosi mu żadnych korzyści.
                        Skomentuj 3
                        *1:1 - Kolejna dłuższa wymiana wędruje na konto Szkota, trzecia szansa! Murray nieczysto trafia forhend, wracamy do równowagi.
                        Skomentuj 0
                        *1:1 - Murray zaczyna od wystrzelenia bekhendowego pocisku w kierunku czającego się przy siatce Federera, a przy 15-30 znakomitym, ciasnym krosem bekhendowym wypracował sobie dwie szanse na przełamanie! Przy pierwszej Szkot zepsuł jednak minięcie, a przy drugiej wpakował bekhend w siatkę, równowaga.
                        Skomentuj 0
                        *1:1 - Łatwy gem serwisowy Szkota, od 30-15 wygrany dwoma dobrymi serwisami.
                        Skomentuj 1
                          Padre na korcie. Ale to normalne w tej fazie spotkania. Pytanie co będzie dalej?
                          1:0* - Na początek mieszanka błędów i dobrych akcji. Murray skończył krótszy forhend, po chwili Federer ładnie zaatakował przy siatce. Przy 30-30 panowie rozegrali bardzo długi punkt (28 uderzeń), na koniec którego Szwajcar wyrzucił forhend. Przy break poincie nie zawiodło jednak podanie bazylejczyka, który wygrał także dwa kolejne punkty.
                          Skomentuj 0
                          I... zaczynamy!
                          Skomentuj 0
                          Wynik będzie podawany od strony Rogera Federera, gwiazdka oznacza zawodnika serwującego w gemie. Przykładowo, wynik 6:4, 2:3* oznacza, że Federer wygrał pierwszego seta, a w drugim Murray serwuje w gemie szóstym.
                          Skomentuj 0
                          Andy Murray wygrał losowanie i zadecydował, że rozpocznie mecz od returnu. Tradycyjne pięć minut rozgrzewki i zaczynamy!
                          Skomentuj 0
                          Tenisiści wyszli na kort!
                          Skomentuj 1
                          Więcej szczegółów w naszej zapowiedzi.
                          Skomentuj 4
                          Bilans bezpośrednich pojedynków między Szwajcarem i Szkotem przemawia lekko na korzyść tego drugiego (10-9), ale Murray nigdy nie pokonał Federera w turnieju wielkoszlemowym (trzy porażki).
                          Skomentuj 0
                          To bezsprzecznie najciekawiej zapowiadający się pojedynek tegorocznego Australian Open. Roger Federer to zwycięzca ostatniego Wimbledonu, Andy Murray triumfował na US Open.
                          Skomentuj 0
                          Od godziny 9:30 zapraszamy na relację na żywo z meczu półfinału wielkoszlemowego Australian Open pomiędzy Rogerem Federerem i Andym Murrayem.