Tokio 2020. Wielkie emocje w turnieju szpadzistek. Zdecydowała dogrywka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: Yiwen Sun
PAP/EPA / / Na zdjęciu: Yiwen Sun
zdjęcie autora artykułu

Sun Yiwen zdobyła złoty medal w rywalizacji szpadzistek podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Chinka w bardzo emocjonującym pojedynku pokonała Rumunkę - Ane Marie Popescu. Do wyłonienia zwyciężczyni potrzebna była dogrywka.

W wielkim finale Ana Maria Popescu uległa Chince, Sun Yiwen. Od samego początku mecz był bardzo wyrównany, żadna z zawodniczek nie mogła zbudować większej przewagi, obie starały się ustawiać bardzo zachowawczo. Na 10 sekund przed końcem prowadzenie objęła zwyciężczyni, ale tuż przed finiszem wyrównać stan spotkania zdążyła Rumunka i na tablicy świetlnej widniał remis. W dogrywce wojny nerwów nie wytrzymała Popescu, która zaatakowała rywalkę nieskutecznie, a ta wykorzystała nietrafiony atak.

W spotkaniu o brązowy medal triumfowała z kolei Estonka - Katrina Lehis, która pokonała reprezentantkę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Aizanat Murtazaevę. Pojedynek od samego początku kontrolowała mistrzyni Europy z 2018 roku i nie dała zbliżyć się rywalce do samego końca.

Na 1/8 finału rywalizację zakończyły dwie z trzech Polek. Debiutująca na igrzyskach olimpijskich Aleksandra Jarecka odpadła po zaciętym pojedynku z Rosellą Fiamingo, a Renatę Knapik-Miazgę wyeliminowała Man Wai Vivian Kong. W 1/16 finału z turniejem pożegnała się Ewa Trzebińska, która przegrała jednym punktem z brązową medalistą, Katriną Lehis. Mecz o złoty medal turnieju szpadzistek:

Sun Yiwen (Chiny) - Ana Maria Popescu (Rumunia) 11:10

Mecz o brązowy medal turnieju szpadzistek:

Aizanat Murtazaeva (ROC) - Katrina Lehis (Estonia) 8:15

Wyniki półfinałów:

Aizanat Murtazaeva (ROC) - Sun Yiwen (Chiny) 8:12 Katrina Lehis (Estonia) - Ana Maria Popescu (Rumunia) 11:15 ZOBACZ WIDEO: Ile sprzętu potrzebuje dziesięcioboista? "Jedenasta konkurencja to noszenie sprzętu z lotniska"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)