KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

"Źle, źle, źle". Witold Bańka nie ukrywa swojej wielkiej złości. O co poszło?

Szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) grzmi! Jest zdegustowany tym, na co Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie pozwolił rosyjskim zawodnikom podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Witold Bańka Getty Images / Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto / Na zdjęciu: Witold Bańka
Podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020, które ze względu na pandemię koronawirusa przeniesiono na 2021 rok, udział weźmie 335 sportowców z Rosji. Nie mogą oni jednak występować pod flagą swojego kraju, a Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Wszystko to pokłosie kary, jaką CAS nałożył na Rosję za tolerowanie dopingu wśród sportowców i na które nie reagowano. Kara początkowo miała obowiązywać przez cztery lata, ale skrócono ją do dwóch.

W Tokio nie ma rosyjskiego hymnu i miało nie być "wyrazistych rosyjskich akcentów". Wszystko się jednak zmieniło, a CAS wydało kolejną decyzję, która pozwala Rosjanom na więcej.

ZOBACZ WIDEO: Niesamowita konkurencja w kolarstwie torowym. "Każdy ruch nogą jest na wagę złota"

Oczom i uszom nie wierzył w to wszystko Witold Bańka. - Jesteśmy tym oczywiście zdenerwowani. Chcieliśmy, żeby na strojach pojawiły się neutralne barwy. Tak samo jest w przypadku skrócenia kary - przyznał cytowany przez "Rio Novosti"

Mówi wprost i otwarcie, że wszystko poszło nie tak, jak miało być. - Źle, źle, źle! Ale nie możemy nic z tym zrobić. To nie my podejmujemy decyzje - dodał.

I patrząc na stroje rosyjskich zawodników, w jakich pojawili się podczas ceremonii otwarcia, to trudno się dziwić zdenerwowaniu Bańki. Barwy nawiązujące do flagi, ogromny napis "Rosja" na przodzie. Wszystko wyglądało tak, jakby nie było żadnych ograniczeń.

WADA jest zniesmaczona, wręcz załamana tym, na co pozwoliło CAS. Jeżeli chodzi o stroje wszystko poszło nie tak, o co Światowa Agencja Antydopingowa prosiła.

Zobacz także:
Olimpijczykom zakazano seksu. Wielka pokusa znajduje się 20 minut od wioski
Wpadka organizatorów na igrzyskach. To grozi tragedią

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
 • Maraczek Zgłoś komentarz
  Panie Bańka koledzy z pis wystawili pana na strzał. WADA to taki listek figowy w sporcie papierowa organizacja. Robisz pan za kafla i świecisz oczami. Nawiasem mówiąc WHO to też podobna
  Czytaj całość
  papierowa organizacja. Odnośnie dopingu w świecie sportu jest po staremu tuzom stawiacie zarzuty a kasa wielkich korporacji robi swoje a jak już do czegoś dojdzie to kary są dla sportowców trzeciej ligi piłkarskiej. Aleś pan się dał.
  • henryabor Zgłoś komentarz
   W ramach protestu pogrążony w wielkim bólu i rozpaczy Bańka, powinien jak najszybciej podać się do dymisji!
   • yes Zgłoś komentarz
    Tytuł mtaki jak gdyby był za odwołaniem ministra oświaty, a nie odwołano...
    • franekbra Zgłoś komentarz
     Bańka specjalista , źle , źle , źle - on musi być z PiS
     • AntyKob Zgłoś komentarz
      Bańka, może zajmij się tą sprzątaczką, która buszowała w laboratorium z próbkami amerykańskich sportowców, czyniąc takie spustoszenie, że nie ma czego badać. Gdyby, to miało
      Czytaj całość
      miejsce u ruskich, cały sportowy świat mieliłby temat bez końca, pałając świętym oburzeniem.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×