Tokio 2020. Naomi Osaka rozpędza się. Inne wielkoszlemowe mistrzynie też nie trwonią sił

Naomi Osaka rozkręca się w Igrzyskach XXXII Olimpiady Tokio 2020. Japonka ma za sobą drugi mecz w tenisowym turnieju. Seta nie straciły też inne wielkoszlemowe mistrzynie.

Naomi Osaka PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Igrzyska olimpijskie w Tokio zostały przeniesione z 2020 na 2021 rok z powodu pandemii COVID-19. Naomi Osaka (WTA 2) jest jedną z wielkich medalowych szans gospodarzy. Zdobywczyni czterech wielkoszlemowych tytułów rozgrywa pierwszy turniej od Rolanda Garrosa (opuściła cały okres gry na trawie). Japonka ma za sobą drugi mecz w największej sportowej imprezie świata. W poniedziałek pokonała 6:3, 6:2 Viktoriję Golubić (WTA 50).

W trwającym 65 minut meczu Osaka zgarnęła 19 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point, a sama wykorzystała trzy z pięciu szans na przełamanie. Posłała 22 kończące uderzenia przy 11 niewymuszonych błędach. Golubić miała 10 piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek. Kolejną rywalką Japonki będzie Czeszka Marketa Vondrousova.

Bez straty seta do III rundy awansowały inne wielkoszlemowe mistrzynie. Garbine Muguruza (WTA 9) wykorzystała pięć z sześciu break pointów i rozbiła 6:3, 6:0 Qiang Wang (WTA 49). Barbora Krejcikova (WTA 11) prowadziła 6:2, 5:1, aby ostatecznie wygrać 6:2, 6:4 z Leylah Annie Fernandez (WTA 72).

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 18) rozgromiła kolejną rywalkę. Sarze Errani oddała gema. W poniedziałek rozbiła 6:1, 6:1 Annę-Lenę Friedsam (WTA 119). W ciągu 54 minut finalistka tegorocznego Rolanda Garrosa odparła dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu szans.

Jelena Rybakina (WTA 20) pokonała 6:2, 6:3 Rebekkę Peterson (WTA 59). Na początku było dużo zaciętej walki. Szwedka prowadziła 2:1 z przełamaniem, ale w pięciu kolejnych gemach zdobyła tylko pięć punktów. W drugiej partii Kazaszka wróciła z 0:2. Maria Sakkari (WTA 19) zaserwowała pięć asów i w 68 minut wygrała 6:1, 6:2 z Niną Stojanović (WTA 90).

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020, Tokio (Japonia)
Ariake Tennis Park, kort twardy
poniedziałek, 26 lipca

II runda gry pojedynczej kobiet:

Naomi Osaka (Japonia, 2) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 6:3, 6:2
Garbine Muguruza (Hiszpania, 7) - Qiang Wang (Chiny) 6:3, 6:0
Barbora Krejcikova (Czechy, 8) - Leylah Annie Fernandez (Kanada) 6:2, 6:4
Anastazja Pawluczenkowa (Rosyjski Komitet Olimpijski, 13) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 6:1, 6:1
Maria Sakkari (Grecja, 14) - Nina Stojanović (Serbia) 6:1, 6:2
Jelena Rybakina (Kazachstan, 15) - Rebecca Peterson (Szwecja) 6:2, 6:3