Tokio 2020. Nie tak to miało wyglądać. Zobacz skrót meczu Polska - Francja

To był istny horror w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich. Po pasjonującym boju Polacy przegrali z Francją 2:3 i po raz piąty z rzędu odpadli z turnieju na tym etapie. Zobacz, jak do tego doszło.

Mateusz Kozanecki
Akcja z meczu Polska - Francja YouTube / Eurosport / Akcja z meczu Polska - Francja
Siatkarze reprezentacji Polski liczyli na to, że w Tokio w końcu uda im się przerwać złą passę na olimpijskich turniejach. Przypomnijmy, że Biało-Czerwoni odpadali w ćwierćfinałach w Atenach (2004), Pekinie (2008), Londynie (2012) oraz Rio (2016).

Początek spotkania z Francją przebiegał po myśli Biało-Czerwonych, którzy wyszli na prowadzenie 1:0, a później 2:1 w setach.

Od czwartej partii podopieczni trenera Vitala Heynena zaczęli mieć coraz większe problemy z rywalami. "Trójkolorowi" doprowadzili do tie-breaka. Decydujący set okazał się ich popisem. Wygrali tę część gry 15:9 i wyrzucili Polaków z turnieju.

Na nic zdało się 29 punktów zdobytych przez Wilfredo Leona i 26 Bartosza Kurka. Biało-Czerwoni muszą po raz kolejny przełknąć gorycz olimpijskiej porażki. Earvin Ngapeth i spółka grają natomiast dalej. W półfinale zmierzą się z Argentyną.

Zobacz skrót meczu Polska - Francja:

Znamy komplet par półfinałowych. Rywalizacja o medale już bez Polaków!
Nie załapał się do kadry na Tokio. Polski siatkarz pokazał, jak przeżywa mecz Biało-Czerwonych

Jak ocenisz występ polskich siatkarzy w Tokio?