Tak rodzinna miejscowość Patryka Dobka świętowała jego medal IO. Bohaterem pewien mężczyzna

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube /  / Strefa kibica dopinguje Patrykowi Dobkowi
YouTube / / Strefa kibica dopinguje Patrykowi Dobkowi
zdjęcie autora artykułu

Podczas trzynastego dnia igrzysk olimpijskich w Tokio doszło do sensacji. Brązowy medal w biegu na 800 metrów zdobył Patryk Dobek. Strefa kibica w rodzinnej miejscowości biegacza Osowie, eksplodowała radością, gdy przekroczył linię mety.

Dwunasty dzień podobnie jak trzynasty był udany dla Polski. Dzięki lekkoatletom mocno awansowaliśmy w klasyfikacji medalowej. Na ten moment jest to 19. pozycja tuż za reprezentacjami Szwajcarii i Czech.

Nie tylko w rzucie młotem zdobyliśmy krążki, ale także na bieżni. Wszystko za sprawą Patryka Dobka i jego wyśmienitego finiszu. Zawodnik MKL Szczecin zajął trzecie miejsce w finale biegu na 800 metrów z czasem 1:45:39.

Było to niemałe zaskoczenie, ponieważ jakiś czas temu biegał jeszcze na 400 metrów przez płotki. Dla Dobka to pierwszy medal olimpijski w karierze. Nic więc dziwnego, że Osowo (gm. Karsin), z którego pochodzi, oszalało z radości.

W środę zorganizowano tam strefę kibica. Dopingowali nie tylko młodzi, ale też starsi. Na opublikowanym nagraniu widać jak pewien mężczyzna żywiołowo reagował na wydarzenia z bieżni i mocno dopingował halowemu mistrzowi świata z tego roku.

Patryk Dobek wspominał o swojej rodzinnej miejscowości tuż po wywalczeniu brązowego krążka w Tokio. - Dziękuję mieszkańcom gminy Karsin, wiem, że zrobiliście strefę kibica w mojej rodzinnej miejscowości i za to wam dziękuję - mówił w wywiadzie dla TVP.

- Szukałem właściwej drogi w lekkoatletyce i wiem, że 800 metrów to jest właśnie to. Jeśli chodzi o sam bieg, to starałem się przecisnąć i to się udało. Były jakieś błędy, ale sam udział w igrzyskach jest czymś wyjątkowym - dodał.

Zobacz też: Tokio 2020. Dwunasty dzień igrzysk za nami. Świetny dla naszych reprezentantów, którzy dołożyli cztery medale Od skandalu do medalu. Fantastyczny Patryk Dobek

ZOBACZ WIDEO: Niespodziewany medal dla Polaka w Tokio. "Już nie będzie kłótni w domu"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)