Tokio 2020. Argentyna w finale hokeja na trawie

Czterokrotny medalista igrzysk olimpijskich, reprezentacja Argentyny kobiet w hokeju na trawie pokonała Indie 2:1. W finale Argentynki zmierzą się z Holenderkami.

Michał Gałęzewski
reprezentantki Argentyny PAP/EPA / HOW HWEE YOUNG / Na zdjęciu: reprezentantki Argentyny
Faworytkami drugiego półfinału była reprezentacja Argentyny, która od 2000 do 2012 roku za każdym razem stawała na podium igrzysk olimpijskich. Hinduski w przeciwieństwie do męskiej reprezentacji ani razu nie zdobyły medalu.

Finał doskonale zaczęły zawodniczki z Indii, które po bramce Gujit Kaur już w 2. minucie wyszły na prowadzenie! Tym razem nie było takiej sytuacji jak w spotkaniu z Australią, gdy żaden strzał rywalek nie trafił do hinduskiej bramki. Azjatki w końcu skapitulowały.

Już w 18. minucie wynik spotkania wyrównała kapitan reprezentacji Argentyny, Maria Noel Barrionuevo. 37-latka w trzeciej kwarcie wyprowadziła swój zespół na prowadzenie! Tym razem zawodniczki z Indii częściej próbowały strzałów na bramkę rywalek, bramek z tego jednak nie było.

Reprezentacja Argentyny w piątek zagra w finale z Holandią. Indie o brąz powalczą z reprezentacją Wielkiej Brytanii.