Tokio 2020. Kolejni Chińczycy pokazali moc. Brytyjski mistrz pewnie w półfinale

Chińczycy zdominowali kolejne kwalifikacje w skokach do wody w igrzyskach w Tokio. Za nimi znaleźli się reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i Brytyjczyk.

Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
Jian Yang PAP/EPA / Na zdjęciu: Jian Yang
W piątek w Igrzyskach XXXII Olimpiady Tokio 2020 29 skoczków walczyło o awans do półfinału w skokach do wody z platformy 10-metrowej. Najlepsi byli Chińczycy Jian Yang (546.90 punktów) i Cao Yuan (529.30). Na trzecim miejscu znalazł się Aleksander Bondar z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (513.85), a czwarty jest Brytyjczyk Thomas Daley (453.70).

W ostatnich mistrzostwach świata w Kwangdzu (2019) Yang zdobył złoto, a Bondar cieszył się z brązu. Cao na swoim koncie ma cztery medale olimpijskie, w tym dwa złote za skoki synchroniczne z platformy 10-metrowej (Londyn 2012) i z trampoliny trzymetrowej indywidualnie (Rio de Janeiro 2016).

Dayley mistrzem świata był w Rzymie (2009) i Budapeszcie (2017). Brytyjczyk w Tokio ma już złoty medal w skokach synchronicznych, w których posiada też brązowy krążek z Rio de Janeiro (2016). Indywidualnie wywalczył brąz w Londynie (2012).

Półfinał z udziałem 18 skoczków odbędzie się w sobotę. Tego dnia odbędzie się też finał, w którym wystąpi 12 najlepszych.

Wszystkie wyniki piątkowych kwalifikacji można zobaczyć TUTAJ.

Zobacz także:
Wielki wyczyn Amerykanina. Będzie miał w kolekcji medal letnich i zimowych igrzysk olimpijskich
Kubańczycy robią furorę! Mają już trzecie złoto

ZOBACZ WIDEO: Tokio 2020. "Mógł z powodzeniem walczyć o medal". Ennaoui zdradza kulisy startu i przygotowań Marcina Lewandowskiego
Czy Chińczycy zdobędą złoty i srebrny medal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×