Tokio 2020. Wielki wyczyn Amerykanina. Będzie miał w kolekcji medal letnich i zimowych igrzysk olimpijskich

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: reprezentacja USA
Getty Images / / Na zdjęciu: reprezentacja USA
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja USA dotarła do finału baseballu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. To oznacza, że członek drużyny Eddy Alvarez dołączy do ekskluzywnego grona sportowców i będzie miał w swoim dorobku medal z zimowych oraz letnich igrzysk.

W tym artykule dowiesz się o:

Amerykanie dzięki wejściu do finału mają zagwarantowany co najmniej srebrny medal. Eddy Alvarez ma podwójny powód do radości. Dotychczas tylko pięciu sportowców w historii zdobywało medal na letnich oraz zimowych igrzyskach olimpijskich.

Byli nimi: Amerykanin Eddie Eagan, Norweg Jacob Tullin Thams, reprezentantka Niemieckiej Republiki Demokratycznej Christa Luding-Rothenburger, Kanadyjka Clara Hughes i Amerykanka Lauryn Williams.

Eddy Alvarez swój pierwszy olimpijski krążek wywalczył w 2014 roku w Soczi. Był członkiem sztafety w short tracku na dystansie 5000 metrów, która sięgnęła po srebro. Później Amerykanin całkowicie skupił się na baseballu.

Przypomnijmy, że w półfinale Amerykanie wygrali z Koreą Południową 7:2. - To daje mi drugą szansę na zdobycie złota. Zadzwonię do żony i rodziców, którzy zasługują na to tak samo jak ja - powiedział Alvarez po awansie do finału (cytat: "BBC").

Mecz finałowy baseballu, w którym USA zmierzy się z Japonią odbędzie się w sobotę o godzinie 12.

Czytaj także: Największa polska sensacja na IO od Sydney. Dawid Tomala: Dauha była ważną lekcją

ZOBACZ WIDEO: Paweł Fajdek z brązowym medalem IO w Tokio. Czy będzie zadowolony z tego osiągnięcia?

Źródło artykułu:
Komentarze (0)