Tokio 2020. Wielki sukces Greków. Pierwszy finał w historii

Wielki sukces reprezentacji Grecji w turnieju piłki wodnej podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Grecy w półfinale pokonali Węgrów i pierwszy raz w historii powalczą o złoty medal.

MG
reprezentanci Grecji PAP/EPA / HOW HWEE YOUNG / Na zdjęciu: reprezentanci Grecji
Reprezentacja Grecji bardzo dobrze spisuje się na turnieju olimpijskim. Zespół, który jak dotąd tylko raz w historii grał w półfinale igrzysk - w Atenach w 2004 roku wygrał fazę grupową i pewnie pokonał Czarnogórę w ćwierćfinale. Od początku półfinał był bardzo wyrównany.

Grecy, dla których aż 4 bramki do 45. minuty spotkania zdobył Stylianos Argyropoulos Kanakis, po trzech kwartach prowadzili tylko 5:4. Na początku ostatniej części spotkania wynik wyrównał Krisztian Manhercz, od tego czasu jednak dominowali Grecy.

Ostatnie siedem minut reprezentacja Grecji wygrała 4:1 i zapewniła sobie awans do finału. Węgrzy, którzy w piłce wodnej zdobyli już 9 złotych medali, a łącznie aż 15 "krążków", będą walczyć o swój czwarty brązowy medal. W drugim półfinale zmierzą się ze sobą reprezentacje Serbii i Hiszpanii.

W rywalizacji o miejsca 5-8 reprezentacja Chorwacji pokonała Czarnogórę 12:10.

Półfinał igrzysk olimpijskich w piłce wodnej mężczyzn:

Grecja - Węgry 9:6 (Argyropoulos Kanakis 4, Gkiovetsis 2, Skoumpakis 1, Fountoulis 1, Vlachopoulos 1 - Manhercz 2, Zalanki 1, Vamos 1, Pasztor 1, Varga 1)

Mecz o miejsca 5-8:
Czarnogóra - Chorwacja 10:12 (Ivović 3, Matković 2, Perković 2, Brguljan 1, Vidovic 1, Ukropina 1 - Vukicević 3, Vrlić 2, Fatović 2, Loncar 2, Milos 1, Joković 1, Obradović 1)