Tokio 2020. Joshua Cheptegei z kolejnym medalem. Mocny finisz

Joshua Cheptegei zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w biegu na 5000 metrów. Zawodnik z Ugandy popisał się świetnym finiszem.

PS
Joshua Cheptegei PAP/EPA / Na zdjęciu: Joshua Cheptegei
Srebrny medal na 10000 metrów, a teraz złoto na o połowę krótszym dystansie. Joshua Cheptegei popisał się znakomitym finiszem w rywalizacji na 5000 metrów i pewnie wbiegł na metę jako pierwszy.

O tym, jak znakomity był to finisz, niech świadczy fakt, że Cheptegei pokonał ostatnie okrążenie w czasie 55 sekund. Obok swojego nazwiska w całym biegu zapisał czas 12:58.15. To pierwszy złoty medal igrzysk olimpijskich w karierze tego lekkoatlety.

Srebro wywalczył Kanadyjczyk, Mohammad Ahmed, a brąz Amerykanin, Paul Kipkemoi Chelimo, który prowadził przez sporą część dystansu.