Zobacz kapitalny finisz Polek, który dał im medal! Szpakowski oszalał ze szczęścia (wideo)

Kajakarki Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal w konkurencji K4 500 metrów na IO w Tokio! "Fantastycznie to zrobiły, jesteśmy z was dumni" - emocjonował się podczas finału Dariusz Szpakowski.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Polskie kajakarki w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły brązowy medal w konkurencji K4 500 metrów Twitter / TVP Sport / Polskie kajakarki w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły brązowy medal w konkurencji K4 500 metrów
W sobotni poranek polskiego czasu Polki w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska rywalizowały w finale A konkurencji K4 500 metrów. Od początku na prowadzeniu uplasowały się Węgierki, które nie oddały go do mety, a Biało-Czerwone zawzięcie walczyły o upragniony medal.

Po świetnym finiszu Polki zakończyły bieg jako trzecie - tuż za plecami Białorusinek. Niecałą sekundę później na metę dotarły Nowozelandki i Niemki.

"Będzie medal na pewno, będzie medal dla Polski! Brązowe, brązowe, przełamały tę niemoc mają po tylu latach! Medal! Ależ fantastycznie to zrobiły, jesteśmy z was dumni, jesteśmy wzruszeni, cieszymy się. Coś nieprawdopodobnego, wreszcie, wreszcie, 22. medal dla polskich kajaków, 13. na tych igrzyskach. Dziękujemy, kłaniamy się nisko po japońsku" - emocjonował się na antenie TVP 1 Dariusz Szpakowski.

Naja i Puławska po raz drugi staną na podium w Tokio. Wcześniej wywalczyły srebro w konkurencji K2 500 metrów.

To również historyczny medal w polskich kajakach - pierwszy wywalczony w kobiecej konkurencji K4.