Tokio 2020. Sportowa złość Norweżek. Jednostronny pojedynek o brąz

Norweżki zrehabilitowały się za półfinałową, bolesną porażkę z ROC i w meczu o brąz nie dały żadnych szans Szwecji (36:19). Ekipa Trzech Koron nie miała w tym starciu nic do powiedzenia.

MB
Nora Mork (Norwegia) Materiały prasowe / IHF / Na zdjęciu: Nora Mork (Norwegia)
Dla Norweżek brąz i tak jest marnym pocieszeniem, ponieważ do Tokio przyleciały po złoto. Nora Mork i spółka kroczyły w Kraju Kwitnącej Wiśni od zwycięstwa do zwycięstwa, do momentu aż trafiły w półfinale na Rosjanki. Przypomnijmy, że reprezentantki ROC pokonały rywalki jedną bramką i o złoto zagrają z Francją.

W grze Skandynawek dało się zauważyć sportową złość. Norwegia po pięciu minutach gry wygrywała już cztery do jednego, a później sukcesywnie powiększała prowadzenie. Znakomicie w bramce spisywała się Silje Solberg, a w ataku brylowały Nora Mork i Kari Brattset.

Zawodniczki Thorira Hergeirssona nie zwalniały tempa i na przerwę zeszły z pokaźną, dwunastobramkową zaliczką przed drugą częścią spotkania. Przy tak wysokim prowadzeniu u niektórych może pojawić się lekkie rozluźnienie, ale Norweżek to absolutnie nie dotyczyło.

Do szalonego zrywu i przebudzenia Szwedek w drugiej połowie nie doszło. Brązowe medalistki wciąż grały swoją piłkę ręczną, nie dopuszczając rywalek do głosu. Jedyną niewiadomą był już tylko końcowy wynik i to, czy Norwegia dobije do czterdziestu bramek. Nie dobiła, ale kończy IO 2020 w Tokio na podium.

Norwegia - Szwecja 36:19 (19:7)

Norwegia: Solberg 1 - Reistad 2, Kristiansen 3, Frafjord 2, Skogrand 3, Mork 8, Oftedal 3, Brattset 8, Jacobsen 1, Herrem 3, Solberg Isaksen, Breistol 2, Tomac.

Szwecja: Bundsen, Ryde - Stromberg 3, Blohm 2, Roberts 3, Petren, Lundstrom 1, Westberg 4, Lagerquist 1, Lindqvist, Hagman, Thorleifsdottir, Hansson 1, Carlson 4.

---> Tokio 2020. W finale powtórka z Rio de Janeiro! Norweżki znów zagrają "tylko" o brąz
---> Tokio 2020. Obudziły się na najważniejsze mecze. Wicemistrzynie olimpijskie zagrają o złoto