Ogromne osłabienie rywala Polaków. Rosjanie na mistrzostwach Europy bez wielkiej gwiazdy

Selekcjoner reprezentacji Rosji, Tuomas Sammelvuo, podał nazwiska zawodników powołanych na zgrupowanie przed turniejem mistrzostw Europy, który od 1 do 19 września rozgrywany będzie w Estonii, Finlandii, Czechach i w Polsce.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
 Maksim Michajłow Getty Images / Stanislav Krasilnikov\TASS / Na zdjęciu: Maksim Michajłow
Siatkarska reprezentacja Rosji 18 sierpnia rozpocznie przygotowania do mistrzostw Europy, które Sborna zagra w grupie C, która swoje mecze rozgrywać będzie w fińskim Tampere. Trener Tuomas Sammelvuo wezwał na zgrupowanie piętnastu zawodników, czternastu znajdzie się w kadrze na turniej.

Wicemistrzowie olimpijscy w pierwszej rundzie zmierzą się z Finlandią, Holandią, Turcją, Hiszpanią i Macedonią Północną. Tym razem jednak Sborna będzie musiała radzić sobie bez Maksima Michaiłowa, który otrzymał od szkoleniowca wolne po trudnym turnieju w Tokio. Doświadczony siatkarz w Japonii został wybrany najlepszym atakującym turnieju. Zabraknie również Dmitrija Muserskiego, który nie został wzięty pod uwagę również przy ustalaniu dwunastki na igrzyska olimpijskie.

Tegoroczny turniej mistrzostw Europy odbędzie się w czterech krajach: w Polsce, w Estonii, w Finlandii oraz w Czechach. Wystąpią w nim 24 najlepsze zespoły Starego Kontynentu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: "Strach się bać!". Żona Burneiki pójdzie w jego ślady?!

Turniej zostanie rozegrany w sześciu miastach. Po stronie polskiej gospodarzami będą Gdańsk, Kraków oraz Katowice. Ponadto siatkarze zagrają jeszcze w Ostrawie, gdzie odbędzie się faza grupowa, dwa mecze 1/8 finału oraz dwa ćwierćfinały. Tallinn oraz fińskie Tampere będą gospodarzami fazy grupowej. Dla Estończyków to debiut w roli gospodarza tak wielkiej imprezy.

Faza grupowa potrwa od 1 do 9 września. Mecze 1/8 finału zaplanowano w dniach 11-13 września, ćwierćfinały 14-15 września, półfinały 18 września, a mecze o medale 19 września.

Skład Rosji na zgrupowanie przed ME 2021 siatkarzy:

Rozgrywający: Igor Kobzar, Paweł Pankow;

Atakujący: Wiktor Poletajew, Maksim Żygałow, Kirill Klec;

Środkowi: Artiom Wolwicz, Ilja Własow, Iwan Jakowlew, Iljas Kurkajew;

Przyjmujący: Jegor Kliuka, Dmitrij Wołkow, Jarosław Podleśnik, Denis Bogdan;

Libero: Jewgienij Baranow, Walentin Gołubiew.

Czytaj także:
Rywal Polaków ma problem. Na mistrzostwach Europy zagra bez swojej gwiazdy?
Mistrzostwa Europy 2021. Znamy terminarz Polaków. Zapowiada się mocne otwarcie

Czy Rosja stanie na podium mistrzostw Europy siatkarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×