Tokio 2020. Jesteśmy z nich dumni! Oni wywalczyli medale olimpijskie dla Polski

14 medali wywalczyła reprezentacja Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Przedstawiamy wszystkich sportowców, za sprawą których przeżywaliśmy chwile wielkiej radości.

PS

Dawid Tomala (złoto, chód na 50 kilometrów)

Zdecydowanie największa sensacja igrzysk w wykonaniu Biało-Czerwonych. Nikt nie stawiał na Tomalę w chodzie 50 kilometrów, nikt nie spodziewał się, że może walczyć o medal. A ten zdystansował rywali, uciekł im i sięgnął po złoto. Takie historie lubimy najbardziej. 

Czytaj także: Tokio 2020. Bardzo dobre miejsce Polaków. Oto klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich

Polub SportoweFakty na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (5)
 • bórmistrz Zgłoś komentarz
  PS... Dodajmy, że finale 4x400 Amerykanki były nieosiągalne (czas 3:16,85) mimo, że Polki wzniosły się na swoje absolutne wyżyny ustanawiając rekord Polski 3:20,53
  • bórmistrz Zgłoś komentarz
   @zenon5555: twoja teoria spiskowa ma błąd w założeniu, USA i bez tego jednego złota wyprzedziłyby Chiny srebrnymi medalami 41 > 32 (nie mówiąc o brązowych 33 > 18)
   • zenon5555 Zgłoś komentarz
    Żeby USA mogły zdobyć 1 miejsce w Tokio 2020 polska sztafeta kobiet 4 x 400 musiała przegrać złoto chociaż w półfinałach wygrali z amerykankami zdecydowanie.I jaka to
    Czytaj całość
    potęga,łobuzeria i indywidualne medale sportowców. Kiedyś sportowcy problematycznie przegrywali z ZSRR a teraz z USA.Ten jeden złoty medal,ten jeden i chiny mają 2 miejsce,ciekawe?
    • Arek1500 Zgłoś komentarz
     Maluteńka Holandia oraz Węgry i inne małe kraje przed nami w klasyfikacji medalowej.. Ale nie to jest niepokojące A to,że aż 75% medali zdobyto w jednej dyscyplinie Lekkoatletyce. Gdzie
     Czytaj całość
     reszta dyscyplin?. Kiedyś były tradycyjne polskie dyscypliny jak boks, kolarstwo szermierka czy podnoszenie ciezarów itp.. Ale i w lekkoatletyce nie jest już tak rózowo Bo brylujemy jedynie 2-3 konkurencjach. A reszta konkurencji LA lezy na dnie. Nawet do finalow nie weszli (sprinty, skoki, biegi dlugie, płotki, i rzuty za wyjątkiem mlota i oszczepu pań) W 1964 na olimpiadzie w Tokio Polscy lekkoatleci liczbowio zdobyli medali mniej Ale mocni byli we wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych..