Tokio 2020. Bardzo dobre miejsce Polaków. Oto klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: radość Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron
PAP/EPA / / Na zdjęciu: radość Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron

Ostatnie finały igrzysk olimpijskich w Tokio zostały już rozstrzygnięte. Sprawdź końcową klasyfikację medalową i miejsce reprezentacji Polski.

W tym artykule dowiesz się o:

Serbia pokonała Grecję w finale piłki wodnej na igrzyskach olimpijskich w Tokio i było to ostatnie rozstrzygnięcie podczas tej imprezy. Znamy już końcową klasyfikację medalową, w której to na finiszu doszło do bardzo istotnej zmiany.

Niemal przez całe igrzyska tabeli medalowej przewodziła reprezentacja Chin, ale na samym końcu zwycięstwo w tej klasyfikacji wyszarpali Amerykanie. W sumie reprezentanci USA zdobyli aż 113 medali (39 złotych, 41 srebrnych i 33 brązowe).

Chińczycy zakończyli igrzyska na drugim miejscu (88 medali w tym 38 złotych), a na podium znaleźli się jeszcze Japończycy (58 medali w tym 27 złotych).

Reprezentacja Polski zakończyła igrzyska olimpijskie w Tokio na 17. miejscu w klasyfikacji medalowej. Biało-Czerwoni w sumie wywalczyli 14 medali: cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych.