KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Największe wyzwanie w historii triathlonu. Spróbują przekroczyć granice ludzkich możliwości

Czterech triathlonistów spróbuje złamać granice ludzkich możliwości. Wyzwanie zaplanowane zostało na wiosnę 2022 roku. Zawodnicy będą musieli osiągnąć niebotyczne czasy w poszczególnych konkurencjach. Partnerem wydarzenia jest Sebastian Kulczyk.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Alistair Brownlee Materiały prasowe / Alistair Brownlee

Pho3nix SUB7 i Pho3nix SUB8 nazywane jest największym wyzwaniem w historii światowego triathlonu. Dwóch zawodników oraz dwie zawodniczki przystąpią do próby bicia rekordów świata na dystansie ironman (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42 km biegu).

Mistrz olimpijski Alistair Brownlee oraz rekordzista pół-ironmana Kristian Blummenfelt spróbują pokonać ten dystans w czasie poniżej siedmiu godzin. Dodajmy, że aktualny rekord wynosi 7:35:39 godz.

Medalistka mistrzostw świata Lucy Charles Barclay wraz z medalistką olimpijską Nicolą Spirig będą natomiast próbować zmieścić się w czasie ośmiu godzin - to o 18 minut mniej niż aktualny rekord świata.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za wyznanie Karoliny Kowalkiewicz! "Miłość od pierwszego jeżdżenia"

- Siedzieliśmy przy stole po wyścigu wytrzymałościowym w Bahrajnie i rozmawialiśmy o rekordach świata i czy można by je pobić. Panie uważały, że przy odpowiednich warunkach można zejść poniżej 8 godzin. Ja natomiast pomyślałem, że mógłbym pokusić się o zejście poniżej siedmiu godzin - skomentował Alistair Brownlee.

- Misją projektu jest inspirowanie ludzi na całym świecie poprzez testowanie granic ich fizycznych możliwości. Moją ambicją oraz celem Pho3nix Foundation jest stworzenie profesjonalnego systemu wspierania najbardziej utalentowanych sportowo dzieci, niezależnie od barier związanych z ich sytuacją materialną, społeczną czy miejscem zamieszkania - powiedział Sebastian Kulczyk z Pho3nix Foundation.

Uczestnicy twierdzą, że to najtrudniejsza rzecz, w jakiej brali udział, ale mają nadzieję, że będzie to inspiracja dla innych, aby przesuwać granice swoich możliwości jeszcze dalej.

- Wielu twierdzi, że to niemożliwe, ale czyż nie byłoby wspaniale, gdybyśmy udowodnili krytykantom i niedowiarkom, że nie mają racji? Wyobraźcie sobie tylko, jaki wpływ może to mieć nie tylko na sport wyczynowy, ale również na wszystkie pozostałe osoby jako zachęta do większej aktywności sportowej, szczególnie dla młodych ludzi - zakończył Kristian Blummenfelt.

Czytaj także:
Bill Gates: Igrzyska w Tokio odbędą się, ale pod jednym warunkiem
Tokio straci igrzyska olimpijskie? MKOl otrzymał propozycję przeniesienia imprezy

Czy uda się zejść poniżej granicy 7 i 8 godzin na dystansie ironman?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×