KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zapraszamy na III Ogólnopolską Konferencję Prawa Sportowego

9 maja na Wydziale Prawa i Administracji UG odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Prawa Sportowego "Prawno-finansowy wymiar działalności sportowej - kiedy sport staje się biznesem".

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Konferencja jest organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk. W kolejnej edycji projektu udział wezmą przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, sportowcy, przedsiębiorcy a także prawnicy-praktycy, naukowcy oraz studenci z wielu ośrodków akademickich w Polsce.

Patronat honorowy nad Konferencją objęło m.in.: Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Natomiast Partnerami Projektu zostali: investGDA, Kancelaria Adwokacka s.c. Janusz Kaczmarek i Maciej Kaczmarek, Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy, Miasto Gdańsk, Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Dauerman, Kancelaria Prawna ADVISER, PGE Arena Gdańsk, Pomorski Związek Piłki Nożnej, Uniwersytet Gdański oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Projekt przewiduje trzy części tematyczne:
I. Organizacje i kluby sportowe
II. Państwo i samorząd
III. Zawodnik

W ciągu całej konferencji zgromadzeni postarają się odpowiedzieć na pytanie: w jaki sposób zagadnienie sportu spełnia się w trzech aspektach - prawnym, gospodarczym oraz sferze społecznej, a także jaką rolę odgrywają organy państwowe i podmioty gospodarcze w przedmiocie finansowego wsparcia i promowania sportu?

Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Wydarzenia pod adresem: www.prawo-sportowe.eu. Organizatorzy zapewniają przerwę cateringową, "pakiet Uczestnika" oraz certyfikaty. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga natomiast wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Konferencji. Rejestracja trwa tylko do 24 kwietnia.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: kontakt@prawo-sportowe.eu

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×