Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia wchodzą w życie. Jakie zasady obowiązują w sporcie?

Od soboty w Polsce będą obowiązywać zaostrzone restrykcje związane z walką z epidemią koronawirusa. Jakich zasad muszą przestrzegać osoby uprawiające sport? Czy podczas biegania i jazdy na rowerze trzeba zakrywać twarz? Wyjaśniamy.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Bieganie Materiały prasowe / Bieganie

Gwałtowne przyrosty zakażeń koronawirusem doprowadziły do tego, że polski rząd postawił na wprowadzenie kolejnych ograniczeń. Będą one obowiązywać od soboty 27 marca do 9 kwietnia. 

Zawieszona pozostaje działalność basenów (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz dla członków kadry narodowej).

Nadal zamknięte będą sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie, korty tenisowe, ścianki wspinaczkowe i obiekty sportowe (sport zamknięty dla dzieci i młodzieży trenujących w akademiach). Wyjątkiem są przedstawiciele sportu zawodowego, ale ich mecze rozgrywane są bez udziału publiczności.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak to możliwe?! Nie uwierzysz, co w pokojowym hotelu zrobiła Anita Włodarczyk

Nie zmieni się nic w związku z działalnością klubów fitness i siłowni. Te obiekty mogą działać, ale wyłącznie wtedy, gdy posiadają licencję Polskiego Związku Sportowego. Taki sam dokument muszą okazać osoby chcące skorzystać z takich miejsc.

Trenowanie na otwartej przestrzeni jest możliwe, ale warunkiem jest zachowanie bezpiecznego dystansu oraz zasłonięcie ust i nosa. Jeżeli zatem wybieramy się pobiegać lub pojeździć na rowerze, to powinniśmy zakładać maseczkę. Warto pamiętać, że nie można tego robić przy użyciu m.in. komina czy przyłbic.

Czytaj także:
Euro 2020. Świetne wieści od kolejnego gospodarza. Wpuści co najmniej 12 tys. kibiców
Rodzina Polaka zamordowanego maczetą otrzyma wsparcie. Wiele osób otwiera serca


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×