MotoGP: Drugi trening w Assen dla Daniego Pedrosy

Zwycięstwem Daniego Pedrosy zakończyła się druga sesja treningowa przed wyścigiem o Grand Prix Holandii w Assen. Kolejne miejsca zajęli Marc Marquez oraz Valentino Rossi.

Łukasz Kuczera
Niektóre prognozy pogody zapowiadały, iż druga sesja treningowa przed wyścigiem o Grand Prix Holandii w Assen może odbywać się w deszczowych warunkach. Opadów jednak nie było, a najszybszy na torze okazał się Dani Pedrosa. Hiszpan jedno okrążenie toru pokonał w czasie 1:33.450.
Dość dobrze na popołudniowym treningu radził sobie również Marc Marquez, który zajął drugie miejsce ze stratą 0.139 s. do Pedrosy. Trzeci był Valentino Rossi - aktualny lider mistrzostw świata był wolniejszy od zwycięzcy o 0.202 s.Wyniki 2. treningu przed wyścigiem o Grand Prix Holandii: