MotoGP: pierwszy trening w Walencji dla Jorge Lorenzo

Przed zawodnikami MotoGP ostatnia runda sezonu 2016. Pierwszy czas rozpoczęcia weekendu w Walencji uzyskał Jorge Lorenzo. Za nim uplasowali się odpowiednio Valentino Rossi i Marc Marquez.

Natalia Musiał
Marc Marquez przed Valentino Rossim na czele wyścigu Materiały prasowe / Na zdjęciu: Marc Marquez przed Valentino Rossim na czele wyścigu
Jorge Lorenzo okazał się najszybszym zawodnikiem pierwszego treningu przed ostatnią rundą sezonu. Hiszpan był szybszy o 0,387 sekundy od swojego zespołowego partnera Valentino Rossiego.

Na trzecim miejscu znalazł się Marc Marquez. Zawodnik Repsol Honda Team mimo zdobycia tytułu nie zamierza odpuszczać i pokazuje, że będzie walczył o kolejną wygraną.

Zwycięzca GP Malezji - Andrea Dovizioso zakończył pierwszy trening na czwartej pozycji. Za nim uplasowali się Pol Espargaro, przechodzący do fabrycznego teamu Yamahy Maverick Vinales i Aleix Espargaro.

Czołową dziesiątkę zamknął drugi kierowca Ducati - Andrea Iannone. 12. miejsce zajął z kolei powracający w ten weekend po kontuzji Dani Pedrosa.