MotoGP: rozgrzewka dla Mavericka Vinalesa

Materiały prasowe

Maverick Vinales wygrał sesję rozgrzewkową przed wyścigiem o Grand Prix Argentyny na torze Termas de Rio Hondo. Za Hiszpanem sklasyfikowani zostali Marc Marquez oraz Cal Crutchlow.

Niedzielna rozgrzewka może się okazać niezwykle ważna dla zawodników MotoGP, gdyż sobotnie treningi i kwalifikacje odbywały się w deszczu. W niedzielę na torze Termas de Rio Hondo wyszło jednak słońce i asfalt przesechł. W efekcie motocykliści mieli ostatnią szansę, aby sprawdzić ustawienia swoich maszyn pod kątem wyścigu.

Sesja rozgrzewkowa padła łupem Mavericka Vinalesa. 22-letni Hiszpan potwierdził dobrą dyspozycję na Termas de Rio Hondo z wcześniejszych treningów, które odbywały się w suchych warunkach. Zawodnik Movistar Yamaha MotoGP pokonał jedno okrążenie w czasie 1:39.620. Wprawdzie Vinales startuje do wyścigu z szóstej pozycji, ale jego dobre tempo wskazuje go na jednego z faworytów do zwycięstwa w Grand Prix Argentyny.

Drugie miejsce zajął Marc Marquez, który w sobotę wygrał kwalifikacje. Na suchym torze aktualny mistrz świata nie był w stanie jechać tempem Vinalesa i w rozgrzewce stracił do niego 0.115 s. Na trzeciej pozycji niedzielne jazdy ukończył Cal Crutchlow ze stratą 0.182 s. do Vinalesa.

Kiepsko wypadli zawodnicy, którzy od początku weekendu mają problemy w Argentynie. Valentino Rossi, pomimo próbowania dwóch motocykli i różnych ustawień, wykręcił dopiero dwunasty czas. Strata Włocha do najszybszego Vinalesa wyniosła 0.745 s. Na piętnastej pozycji rywalizację skończył Jorge Lorenzo z Ducati.

O sporym pechu może mówić za to Karel Abraham. W sobotę Czech zaskoczył wszystkich, notując drugi rezultat w kwalifikacjach. Na początku rozgrzewki zawodnik ekipy Pull & Bear Aspar Team zanotował upadek i jego motocykl uległ poważnym uszkodzeniom. Teraz jego mechanicy mają kilka godzin, aby odbudować maszynę przed startem wyścigu.