RXF- Nowa marka w Pucharze Polski Pit Bike!

Organizatorzy zawodów pit bike nie przestają nas zaskakiwać. Kolejna niespodzianka to nowa marka minimotocykli, która pojawi się w stawce już w sezonie 2022.

AB
RXF- Nowa marka w Pucharze Polski Pit Bike! Materiały prasowe / RXF- Nowa marka w Pucharze Polski Pit Bike!

YCF, MRF, Kayo to trzy marki, które aktualnie wspierają organizację jedynego w naszym kraju Pucharu Polski dedykowanego minimotocyklom pit bike. W nowym sezonie drogę do zwycięstw swoim użytkownikom otwiera nowa marka, znana głównie miłośnikom off-roadu. - "Z wielką radością witamy w naszej rodzinie markę RXF" - mówi Sylwia Żółtowska, prezes stowarzyszenia MX Otopit Toruń, które organizuje Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike. - "Organizacja zawodów na takim poziomie, na którym to robimy to ogromne budżety. Chcąc zapewniać naszym zawodnikom najlepsze warunki i otoczkę promocyjną naszej dyscypliny zawsze byliśmy i jesteśmy otwarci na współpracę. Ale jeżeli do puli firm wspierających warstwę sportową dołącza marka minimotocykli to cieszy podwójnie, bo kolejni zawodnicy będą mogli pojawić się na starcie naszych zawodów, a nasza społeczność dalej może się rozrastać i pochłaniać kolejnych pasjonatów."

RXF- Nowa marka w Pucharze Polski Pit Bike! RXF- Nowa marka w Pucharze Polski Pit Bike!
Fabryka, z której wywodzi się RXF powstała w 2003 roku, więc ma już spore doświadczenie w produkcji mini motocykli. Aktualnie, jej pozycja na świecie jest bardzo mocna - sprzedaje minimotocykle w około 70 krajach. Do Polski pierwsze modele trafiły już wiosną 2020, ale początkowo były traktowane, jako wariant typowo rekreacyjny. - "Zawody to nie tylko sprawdzian dla zawodnika, ale i sprzętu. Tam pojawiają się tylko topowe, sprawdzone marki. Po półtorej roku użytkowania sprzętu i przede wszystkim informacji płynących od posiadaczy, możemy z czystym sumieniem stwierdzić, że RXF to konkurencyjne motocykle, które na pewno mocno zaistnieją w rozgrywkach. Jeżeli więc możemy zapewnić wsparcie dla rozwoju dla motorsportu i jeszcze dodać nutkę ekscytacji to podpisujemy się pod tym i mówimy - do zobaczenia na starcie zawodów!" - podkreśla Maciej Merchel, przedstawiciel MPP Trade, importera marki RXF do Polski.
RXF- Nowa marka w Pucharze Polski Pit Bike! RXF- Nowa marka w Pucharze Polski Pit Bike!

Minimotocykle RXF sprawdzą się zarówno dla początkujących do jazdy rekreacyjnej, jak i dla zaawansowanych riderów i bez problemu poradzą sobie na wymagających torach motocrossowych. Niektóre z modeli przystosowane zostały również specjalnie dla dzieci, dzięki czemu umożliwiają im bezpieczną i prostą naukę jazdy. Wszystkie modele wyposażone zostały w sprawdzone silniki, znane z poprzednich modeli. Oczywiście są to jednostki czterosuwowe, dzięki czemu są trwałe, a ich eksploatacja nie jest droga. Aktualnie dostępne są cztery warianty małych crossów: RXF 50, RXF 110, RXF 150 Open i Freeride.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×