Porsche Supercup: Kuba Giermaziak piąty na Silverstone

Kuba Giermiaziak (Verva Racing Team) zajął piąte miejsce w wyścigu Porsche Supercup na legendarnym torze Silverstone. W zawodach zwyciężył Duńczyk, Niki Thiim.

Rafał Lichowicz

Zwycięzca Nicki Thiim nie dał najmniejszych szans swoim rywalom pewnie prowadząc od początku do końca wyścigu. Reprezentant Danii wykorzystał tym samym pole position wywalczone w sobotnich kwalifikacjach i przerwał dobrą passę Seana Edwardsa, który wygrał dwie pierwsze rundy Porsche Supercup.

Na Silverstone Edwards finiszował na czwartej pozycji. Oczko niżej uplasował się Kuba Giermaziak. Polak przez cały dystans próbował zbliżać się do Brytyjczyka, jednak jego ataki były nieskuteczne.

Dobry wyścig zapisał na swoim koncie Patryk Szczerbiński. Drugi z kierowców Verva Rang Team zajął 10. lokatę, która jest najlepszym tegorocznym wynikiem w wykonaniu 19-latka z Koszalina.

Słabiej pojechali kierowcy drugiego polskiego zespołu, Forch Racing. 14. miejsce i dwa punkty dopisał do swojego dorobku Klaus Bachler. Robert Lukas jako jedyny zawodnik w stawce nie ukończył wyścigu.

W klasyfikacji generalnej Porsche Supercup prowadzi Sean Edwards z 54 punktami. Kuba Giermaziak jest czwarty. Polak traci do lidera 8 punktów.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Mamy dla Ciebie nowy fanpage na Facebooku. Zapraszamy!